В Івано-Франківську відбувся автопробіг на підтримку військовополонених

В Івано-Франківську відбувся автопробіг на підтримку військовополонених

10 березня в Івано-Франківську відбулася мирна акція, а також автопробіг на підтримку військовополонених. Організатори обрали такий формат заходу, щоб залучити більше людей.

Про це Суспільному розповіла дружина полоненого бійця полку "Азов", співорганізаторка автопробігу Лілія Гуртовська.

"Ми хочемо нагадати про їхній подвиг, їхній героїзм, про те, що ми не забуваємо і боремося. Вони перебувають у полоні вже другий рік, і ми абсолютно нічого не знаємо про бранців. Також на цій акції ми підпишемо звернення до ООН, тому що Росія не дотримується Женевських конвенцій. Головні вимоги — це дотримання Женевських конвенцій, стати посередником між Україною і країною-агресором, а також — звільнення Тетяни Валової, яка є генеральним директором у Женеві, оскільки вона має проросійські погляди", — говорить Лілія Гуртовська.

Акція на підтримку військовополонених
Акція на підтримку військовополонених у Франківську. Фото: Суспільне Франківськ

Перед автопробігом майже 200 людей на акції тримали плакати з фотографіями військових та написами: "Забуття гірше зради", "FREE AZOV", "Не мовчи, полон вбиває", "Говоріть про полонених, будьте їхнім голосом".

Лілія Галушка долучилася до заходу, щоб підтримати колегу, син якої перебуває в полоні.

"Ми доєдналися до цієї акції, щоб підтримати всіх матерів, дружин і сестер, які чекають наших героїв. Ми не маємо права про це забути. Тому, як можемо, долучаємося, щоб нагадати світові, що війна триває. І ми повинні всіх повернути додому живими й здоровими", — говорить Лілія Галушка.

Серед учасників акції — 10-річний Богдан Пахолок з мамою. Хлопчик розповідає, що чекає з полону рідного дядька Миколу, який у складі "Азову" захищав Маріуполь.

Автопробіг на підтримку військовополонених
Акція на підтримку військовополонених у Франківську. Фото: Суспільне Франківськ

"Дядько вийшов в полон 17 травня. Я на нього дуже чекаю. Мій дядя воював у Маріуполі, зараз він — в Донецьку в полоні. Я з ним востаннє спілкувався у 2021 році, більше не бачив", — розповідає Богдан Пахолок.

Після мирної акції та підписання звернення до ООН учасники сформували автоколону з майже 60 автомобілів і з прапорами проїхалися центральними вулицями Івано-Франківська.

Учасники акції підписують звернення до ООН
120 учасників акції підписали звернення до ООН. Фото: Суспільне Франківськ

До ініціативи долучилися 13 автівок з Рогатина. Учасник автопробігу, ветеран російсько-української війни Іван Пайкуш воював з 2019 року. Він приїхав підтримати землячку, син якої зараз перебуває в полоні.

"Усі, хто мав можливість та підтримує честь і славу Українського герба, приїхали сюди. Що ця акція може дати? Хоч трошки прислухатися, щоб Україна почула. Бо хто не був на війні, не знає. Треба трохи підіймати людей, щоб бачили, що рух іде", — каже Іван Пайкуш.

Автопробіг на підтримку військовополонених у Франківську
Автопробіг на підтримку військовополонених у Франківську. Фото: Суспільне Франківськ

Зі слів співорганізаторки заходу Лілії Гуртовської, акція на підтримку військовополонених 10 березня відбулася у десяти містах України.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок