В Івано-Франківську провели "Шевченківський квартирник"

В Івано-Франківську провели "Шевченківський квартирник"

В Івано-Франківську провели "Шевченківський квартирник"
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

9 березня в Івано-Франківську відбувся "Шевченківський квартирник". Він розпочав другу хвилю проєкту "Драматичні читання" від громадської організації "Франківський драмтеатр", повідомила з місця події кореспондентка Суспільного.

Квартирник складався з двох частин. Перша — розважально-інформативна, яку провели ведучі подкасту "Шева, Леся і Франко" Дарина Романська та Андрій Богданович. Вони вирішили взяти участь у заході, оскільки квартирник — співзвучний з їхнім проєктом.

Ведуча подкасту "Шева, Леся і Франко" Дарина Романська
Дарина Романська. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ідея подкасту "Шева, Леся і Франко" — в нестереотипному висвітленні, а швидше — в перевідкритті українських класиків у межах популярної культури. Все починалося з подкасту, переросло у відеоблог і ось такі додаткові зустрічі, фанові лекції. Ми всюди підкреслюємо, що ми — не літературознавці, не претендуємо на якийсь академічний підхід, швидше ми — люди, які самі для себе це відкривають", — каже Дарина Романська.

Актори Франківського драмтетатру
Квартирник розпочав другу хвилю проєкту "Драматичні читання" від громадської організації "Франківський драмтеатр". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Друга складова квартирника — мистецька. Актори Франківського драмтеатру співали пісні на вірші Шевченка, читали уривки з його творів та демонстрували репродукції його картин.

"Ми започаткували ці читання для того, щоб популяризувати сучасну українську драматургію, показати, що вона є, наповнювати українськомовним контентом в усіх його проявах. Не посягнули на інсценізацію читання творів, а вирішили зробити історію, яка б боролася зі стереотипами, яка б відкрила Шевченка з іншого боку та показала, що він є доступним, а не якимось бронзовим персонажем", — каже акторка Франківського драмтеатру, організаторка заходу Надія Левченко.

Тубус з Шевченком
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На "Шевченківському квартирнику" збирали гроші для ЗСУ.

Загалом у межах проєкту "Драматичні читання" організують п'ять подій. "Шевченківський квартирник" — перша з них.

"Шевченківський квартирник" у Франківську
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Наступна, зі слів Надії Левченко, відбудеться 16 березня у мистецькому просторі "Вагабундо". Актори читатимуть "Квіти під руками диявола" франківської драматургині Лариси Мончак.

20 березня в обласній бібліотеці для дітей відбудуться читання казок про війну разом з анімацією, яку зробили спільну з Олею Максимців.

22 березня на сцені цеху театру — читання нового матеріалу зі щойно виданої антології "Драма Панорама" та п'єси Оксани Савченко "Моє пекло".

Завершить другу хвилю "Драматичних читань" п'єса "Алло" у виконанні Івана Бліндера й Ірини Бенюк-Онищук у підвалі театру 28 березня.

Надія Левченко розповідає: реалізовують проєкт "Драматичні читання" за гроші, отримані в межах програми "Ґранти Теплого Міста", а також спонсорів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок