В Івано-Франківську запрацював центр життєстійкості

В Івано-Франківську запрацював центр життєстійкості

В Івано-Франківську запрацював центр життєстійкості
. Фото: Суспільне Франківськ

В Івано-Франківську запрацював центр життєстійкості — безбар'єрний простір, у якому можна отримати соціальні послуги та психологічну допомогу. Це — проєкт Міністерства соціальної політики України, створений в межах всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?"

Хто і як зможе скористатися послугами у закладі, читайте у матеріалі Суспільного.

Підтримати та зміцнити ментальне здоров'я у центрі життєстійкості може будь-хто, розповідає психологиня закладу Юлія Боринець. Окрім гуртових зустрічей, у центрі можна отримати й індивідуальну психологічну консультацію.

"І самі військові приходять, і їхні родичі, і переселенці. Досить часто — це проблема стосунків у сім'ї, стосунків з дітьми чи зміни стосунків з чоловіком, який, наприклад, служить або повернувся з фронту. Будь-яка людина, яка потребує якоїсь психологічної допомоги, підтримки, може прийти й отримати її безкоштовно й конфіденційно", — розповідає Юлія Боринець.

За її словами, підтримку та допомогу людям у центрі життєстійкості надають ті, хто й сам прожив чи ще переживає складні життєві ситуації: дружини та матері військовослужбовців, вимушені переселенці.

Керівник благодійного фонду "Карітас Івано-Франківськ" Володимир Чорній говорить: головним завданням центру є допомога людям в стані депресії чи емоційного виснаження.

"Що стосується дітей родин вбитих, ми проводимо "Пасіку любові". І ці діти, коли вони відкриваються, говорять, що бояться розмовляти з мамою про смерть свого батька, щоб її не поранити. Мати говорить те ж саме, що боїться розмовляти з дитиною на цю тему, щоб її не поранити. Як їх відкрити, як їм пережити втрату? Це якраз і є нашим завданням", — пояснює Володимир Чорній.

Приміщення для роботи центру життєстійкості дала Івано-Франківська громада, каже соціальна менеджерка закладу Яна Орищина. З її слів, у центрі працює восьмеро людей та діє "гаряча" лінія.

"Мусимо складати для кожної людини таку "дорожню карту". Бо якщо вона звернулася до нас не тільки за психологічною допомогою, то ми можемо перенаправити її до будь-якої організації, щоб надати комплексну допомогу", — додає Яна Орищина.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок