Студенти Університету Короля Данила з акумуляторів електронних сигарет роблять павербанки для ЗСУ

Студенти Університету Короля Данила з акумуляторів електронних сигарет роблять павербанки для ЗСУ

В Івано-Франківську студенти Університету Короля Данила виготовляють павербанки для Збройних сил України з акумуляторів використаних електронних сигарет.

Про це Суспільному розповіли у пресслужбі навчального закладу.

Зініціював виготовляти павербанки студент Михайло Василюк. Він каже, що ідея робити акумулятори для ЗСУ у нього виникла ще до вступу в Університет Короля Данила, проте реалізувати її зміг в університеті.

"Всі учасники гуртка "RoboSprint" мене підтримали й зараз активно працюють над реалізацією ідеї. Насправді це — кропітка й важка робота, яка потребує багато часу, адже ми самостійно займаємося як збором акумуляторів, так і їхнім демонтажем", – розповідає Михайло Василюк.

Завідувач кафедри інформаційних технологій УКД Сергій Ващишак разом із 20 студентами спеціальності "Інженерія програмного забезпечення" виготовляє павербанки
Викладач Сергій Ващишак разом із студентами виготовляють з акумуляторів електронних сигарет павербанки. Фото: УКД

Для цього у холі університету провадять збір електронних сигарет, павербанків і батарей до телефонів та ноутбуків, які вийшли з ладу. Собівартість таких павербанків — у 2,5 раза менша за фірмові, а надійність — вища, адже студенти розробили конструкцію для використання саме в польових умовах з високими вібраційними й ударними навантаженнями, можливим впливом вологи та коливанням температури.

Завідувач кафедри інформаційних технологій УКД Сергій Ващишак разом із 20 студентами спеціальності "Інженерія програмного забезпечення" виготовляє павербанки під час занять на гуртку "RoboSprint".

"Через щоденне інтенсивне використання зарядних пристроїв звичайні, менш потужні ґаджети часто виходять з ладу. Тому студенти розробляють витриваліші зарядні — місткістю 60-80 тисяч міліампер в годину", — повідомляють у пресслужбі Університету Короля Данила.

Студенти УКД з акумуляторів електронних сигарет роблять павербанки для ЗСУ
Фото: УКД

Окрім того, що студенти в такий спосіб допомагають ЗСУ, вони також дбають про навколишнє середовище.

"Вейпи" завдають значної шкоди нашому довкіллю. Акумулятори та пластикові корпуси довго розкладаються й забруднюють землю, яка з часом через це стане непридатною для фермерської діяльності. Крім того, потрапляючи у водойми, ці матеріали шкодять живим організмам та забруднюють воду", – пояснює Михайло Василюк.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок