Боргують понад 100 мільйонів гривень. Як на Франківщині бригади енергетиків відключали боржникам електропостачання

Боргують понад 100 мільйонів гривень. Як на Франківщині бригади енергетиків відключали боржникам електропостачання

Понад 100 мільйонів гривень боргують жителі Івано-Франківщини за використану електроенергію. Тим, хто не сплачує рахунки, енергетики відключають електропостачання.

Про це Суспільному повідомила заступниця директора з питань обслуговування клієнтів компанії "Прикарпатенерготрейд" Тетяна Шутка.

З її слів, найбільше боржників — в Івано-Франківській територіальній громаді, Яремчі та Надвірній. Тетяна Шутка каже: в області є люди, які не сплачують за електроенергію понад два роки. Подекуди заборгованість перевищує 100 тисяч гривень з оселі.

"Ніде не регламентується, від якої суми боргу ми можемо вимкнути електропостачання. Якщо немає можливості оплатити весь борг, потрібно одразу звертатися до нас, узгоджувати реструктуризацію, розтермінування. Для нас не є метою вимкнення, ми хочемо врегулювати питання заборгованості", — розповідає Тетяна Шутка.

Директора з питань обслуговування клієнтів компанії "Прикарпатенерготрейд" Тетяна Шутка
Директора з питань обслуговування клієнтів "Прикарпатенерготрейд" Тетяна Шутка. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Заступниця директора з питань обслуговування клієнтів "Прикарпатенерготрейду" додає: компанія попереджує боржників про можливе відключення.

"Згідно з правилами ми повинні надіслати рекомендованим листом попередження не менше, ніж за 10 робочих днів до дати вимкнення. Але є одна особливість. Якщо таке повідомлення надійшло на відділення "Укрпошти" споживача і пролежало там три дні, воно вважається врученим", — говорить Тетяна Шутка.

Боржникам вимикають світло

До знеструмлення осель боржників залучають від 17 до 20 бригад "Прикарпаттяобленерго".

"Коли бригада на подвір’ї, й у споживача нема будь-яких документів, які підтверджують його оплату, інших способів домовитися вже немає. Споживачу вимкнуть електроенергію", — каже заступник директора з управління активами обленерго Віктор Гораль.

Бригада енергетиків відключає боржникам електропостачання
До знеструмлення осель боржників залучають від 17 до 20 бригад "Прикарпаттяобленерго". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Одна з бригад 15 лютого працює у Загвіздянській громаді. Енергетики вимикають світло в одному з будинків, каже майстер вимірювальних приладів Ігор Гах.

"На мій погляд, це — не завершене будівництво, але, оскільки роботи йдуть, оплати немає ніякої. Ми вимикаємо", — говорить Ігор Гах.

Електрощитова
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З його слів, аби від'єднати будинок від електропостачання, присутність господарів не обов’язкова. Після виконаних робіт власникам залишають відповідне сповіщення.

"Повідомлення про відключення ми залишаємо у дверях з інформацією, куди з'явитися, який борг має людина", — каже Ігор Гах.

Якщо електрики не мають доступу до приватної території, електропостачання вимикають на вуличній електроопорі, пояснює майстер.

"У споживача заборгованість — 22,5 тисячі гривень. Його попередили листом, але в термін не оплатив. Через те, що його територія закрита, а лічильник — всередині будинку, ми його відключили на опорі. Залишаємо йому повідомлення", — розповідає Ігор Гах.

Електропостачання до оселі можна відновити, каже Тетяна Шутка. З її слів, для цього необхідно сплатити борг або ж домовитися про його реструктуризацію із постачальником. Така послуга, додає вона, є платною і становить від 400 до 3 тисяч гривень.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок