На Прикарпатті викрили двох лікарів, які видавали ухилянтам фальшиві медичні довідки. Йдеться про лікаря-психіатра обласного закладу із надання психіатричної допомоги Івано-Франківської обласної ради та лікаря-психіатра Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги міської ради.
Про це повідомили на Facebook-сторінці управління Служби безпеки України в області.
Слідчі зібрали докази причетності медиків до каналу незаконного виїзду за кордон військовозобов’язаних, який спецслужба заблокувала у березні цього року.
"Лікарі оформляли військовозобов’язаним фіктивні документи про нібито наявність у них психічних захворювань. На цій підставі ухилянти незаконно отримували групи інвалідності. Це дозволяло фейковим "особам з інвалідністю" та людям, які їх супроводжували, перетинати кордон у період воєнного стану", — йдеться у дописі.
За інформацією СБУ, протягом 2022-2023 років лікарі отримували хабарі від 100 до 1000 доларів за внесення неправдивих даних у медичну документацію.
"Зокрема правоохоронці задокументували отримання ними "долі" від організаторів виїзду за кордон ухилянта з підробною інвалідністю та його військовозобов’язаного родича як такого, що супроводжує", — пишуть в СБУ.
Лікарям повідомили про підозру та вручили обвинувальні акти за двома статтями ККУ:
- ч. 3 ст. 354 — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання працівником підприємства, установи чи організації неправомірної вигоди;
- ч. 2 ст. 358 — складання чи видача підроблених офіційних документів.
Крім того, лікарю з Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги міської ради додатково повідомили про підозру за ч. 4 ст. 358 ККУ — використання підробленого документа.
Під час слідства лікарі визнали провину та уклали з прокуратурою угоду про визнання вини. Обвинувальні акти щодо медиків скерували до суду.
Розслідування проводили працівники СБУ в Івано-Франківській області разом з поліцейськими за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube