Під звуки трембіт та карпатських рогів. У Франківську попрощалися з воїном і музикантом Андрієм Чепілем

Під звуки трембіт та карпатських рогів. У Франківську попрощалися з воїном і музикантом Андрієм Чепілем

Під звуки трембіт та карпатських рогів. У Франківську попрощалися з воїном і музикантом Андрієм Чепілем
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

10 жовтня 2023 року в Івано-Франківську попрощалися з воїном, музикантом, учасником гурту "КораЛЛі" Андрієм Чепілем. Полеглого героя проводжали під звуки трембіт та карпатських рогів, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Андрій Чепіль служив у 47 окремій механізованій бригаді "Маґура". У цивільному житті він був саксофоністом і вокалістом кавер-гуртів "Frisson Band", "Smerichka.2.0" та понад шість років — трембітарем у гурті "КораЛЛі".

У Франківську попрощалися з музикантом Андрієм Чепілем
Андрій Чепіль понад шість років був трембітарем у гурті "КораЛЛі". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Фронтмен цього колективу Мишко Адамчак каже: проводжати в останню путь під звуки трембіт і карпатських рогів — це давня гуцульська традиція. Чоловік пригадує, що востаннє грали разом з Андрієм за два дні до повномасштабного вторгнення.

"Ми з ним списувалися за два дні до загибелі. Пригадую: в нас тоді було запрошення на фестиваль "Країна мрій" у Києві. І я намагався Андрія витягнути, щоб він зіграв з нами. Спілкувався з ним, спілкувався з бригадою, подавав запити. На жаль, там були тоді дуже важкі бої, і нам не вдалося це зробити. Тож всі наступні виступи до сьогодні ми скасували, тому що це — дуже важка і болюча втрата для нас", — розповідає Мишко Адамчак.

Під звуки трембіт та карпатських рогів попрощалися з музикантом Андрієм Чепілем
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Дружині Андрія Богдані представники скаутської організації "Пласт", членом якої він був упродовж шести років, вручили "Залізний хрест". Виховниця воїна Анничка Королишин розповідає, що це — 12 нагорода серед пластунів Франківської округи й 50 — в Україні.

Похорон воїна і музиканта Андрія Чепіля
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Залізний хрест" — ця нагорода вручається, на жаль, посмертно. Це — нагорода для українських пластунів, які віддали життя за Україну. Я не можу повірити. Це — моє "бобренятко", мій син був разом з ним у рої. Я знаю Андрія, як людину цілеспрямовану, людину, яка знала, чого вона хоче, яка вміла згуртувати навколо себе і повести за собою інших. І не тому, що він наказував, а тому, що був прикладом", — говорить Анничка Королишин.

Під звуки трембіт та карпатських рогів. У Франківську попрощалися з воїном і музикантом Андрієм Чепілем
Дружині Андрія Чепіля пластуни вручили "Залізний хрест". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Поховали Андрія Чепіля на Алеї героїв на міському кладовищі у селі Чукалівка.

У Франківську поховали Андрія Чепіля
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ця важка втрата була недаремною, щоб справді наша Україна перемогла, і ми всі разом святкували нашу перемогу з нашими героями. Дякую Вам. Слава Україні!" — сказав батько Андрія Ігор Чепіль.

Загинув воїн 28 червня 2023 року поблизу села Роботине на Запорізькому напрямку, каже старший брат полеглого героя Віталій Чепіль. Йому було 29 років.

На Алеї героїв на міському кладовищі похоронили музиканта Андрія Чепіля
Андрія Чепіля похоронили на Алеї героїв на міському кладовищі у селі Чукалівка. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Щира, дуже відважна людина, патріот нашої країни. Більше б таких людей, як він. Андрій жив ідеєю патріотизму. Хотів жити й дихати вільним повітрям у нашій державі. Але, на жаль, життя обірвалося в дуже юні роки. Це — велика трагедія для нас, нашої родини й України. Завжди хочеться пам'ятати людину у найсвітліші моменти, життєрадісним, позитивним. Найсвітліший момент — це весілля, його щасливе обличчя, коли вони присягали одне одному з дружиною, як вони сяяли", — ділиться Віталій Чепіль.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок