COVID-19 на Івано-Франківщині: кількість хворих зростає в рази

COVID-19 на Івано-Франківщині: кількість хворих зростає в рази

COVID-19 на Івано-Франківщині: кількість хворих зростає в рази
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На Івано-Франківщині зростає кількість хворих на COVID-19. Впродовж тижня — з 18 до 24 вересня — медики зареєстрували 216 випадків. Натомість з 14 по 20 серпня коронавірус зафіксували у 15 пацієнтів.

Про це у коментарі Суспільному повідомив керівник Івано-Франківського обласного центру контролю і профілактики хвороб Руслан Савчук.

"Випадки реєструються у всіх районах області. Якщо брати між тижнями, то зростання є удвічі й втричі. З 4 по 10 вересня ми мали 85 випадків. З 11 по 17 вересня — 183. А з 1 липня до 13 серпня — 95 випадків", — каже Савчук.

За його словами, кількість хворих на COVID-19 зростає, оскільки недуга має сезонний характер. Тож восени, взимку та навесні в регіоні спостерігатимуться хвилеподібні зростання захворювання. Симптоми залишилися ті самі, що й під час пандемії, — нежить, головний біль, біль в горлі, втома.

"В області лише в поодиноких випадках госпіталізують людей у лікувальні заклади. З 216 людей минулого тижня двох ушпиталили зі середнім ступенем важкості. Найбільше зараз почали хворіти діти від 5 до 14 років. 54% від загальної кількості недужих на COVID-19 — люди від 30 до 64 років", — продовжує Савчук.

Руслан Савчук каже, що захворюваність на COVID-19 на Івано-Франківщині зростає
Керівник Івано-Франківського обласного центру контролю і профілактики хвороб Руслан Савчук. Фото: Facebook/Руслан Савчук

З 1 липня до 24 вересня в Івано-Франківській області зареєстрували три летальні випадки з коронавірусом. Ці люди мали 65 років і в них були супутні захворювання, говорить керівник обласного центру контролю і профілактики хвороб.

У вересні 2023 року в Івано-Франківській громаді на 50% зросла кількість хворих на COVID-19, порівняно із серпнем. Про це Суспільному розповіла директорка Центру первинної медичної консультативно-діагностичної допомоги Ольга Савчук. З її слів, у червні та липні 2023 цю недугу у громаді не фіксували.

"У середині серпня ми почали фіксувати перші випадки COVID-19. Це було по декілька випадків у день. Сімейні лікарі роблять швидкі тести й підтверджують. Якщо якісь сумніви, то робимо й обстеження ПЛРполімеразна ланцюгова реакція. Важких випадків у громаді не зафіксували. Щоб ми масово скерували на стаціонарне лікування — такого немає. COVID-19 зріс в загальній кількості, але поки що він перебігає в більшості випадків, як ГРВІ", — каже Ольга Савчук.

Лікарка-терапевтка поліклініки № 3 Івано-Франківської міської ради Віта Гук розповідає: серед поширених симптомів коронавірусної інфекції — слабкість і незначне підвищення температури. З її слів, легко переносять цю недугу або взагалі не хворіють на COVID-19 вакциновані люди. Також у поліклініці триває планове щеплення вакциною Pfizer.

"За попереднім записом. Тобто пацієнти до нас підходять, записуються, тому що флакон розрахований на шість людей. Нам потрібно сформувати список, обдзвонити на конкретний день. Люди підходять, вакцинуються. Ажіотажу немає, охочих є достатньо. Переважно це — бустерна доза", — говорить лікарка-терапевтка Віта Гук.

За словами директорки Центру первинної медичної консультативно-діагностичної допомоги Ольги Савчук, планова вакцинація зараз відбувається у всіх поліклініках Івано-Франківська.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок