З електрика в мінометники. Як на фронті воює боєць 102 бригади з Івано-Франківщини на псевдо "Сова"

З електрика в мінометники. Як на фронті воює боєць 102 бригади з Івано-Франківщини на псевдо "Сова"

З електрика в мінометники. Як на фронті воює боєць 102 бригади з Івано-Франківщини на псевдо "Сова"
. Фото: Facebook/102 бригада Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщина

Командир мінометної батареї 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ з Івано-Франківщини на псевдо "Сова" до повномасштабної війни працював електриком. Після 24 лютого 2022 року мобілізувався у військо. Про службу воїна розповіли на Facebook-сторінці військового формування.

"Сова" — родом з Коломийської громади. Закінчив Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, де вивчився на інженера-електротехніка, та паралельно освоював на військовій кафедрі професію артилериста. До повномасштабного вторгнення РФ працював електриком. Коли почалася велика війна, чоловіка направили в 102 окрему бригаду Сил територіальної оборони, в мінометну батарею.

Військовослужбовець каже: українські військові ніколи не стріляють навмання, не витрачають даремно боєкомплекти.

"Спочатку ми розвідуємо ворога, визначаємо ціль і вирішуємо, чи доцільно її вражати. Тільки тоді завдаємо удар. Нам пощастило з командиром батальйону – він ставить такі завдання, які ми можемо виконати", — розповідає "Сова".

За його словами, бійці бригади швидко вчаться працювати на техніці, якою раніше не користувалися.

"Ми стріляли з гармати "Рапіра" вже на четвертий день після отримання. Багато в чому це завдяки ідентичній системі наведення та коригування вогню, схожому принципу стрільби гармати та мінометів, але, звісно ж, чимала заслуга тут і командира, який за стислий термін зміг підготувати бійців. Хоча в гармати є режим стрільби прямим наведенням, хлопці стріляють переважно балістичною траєкторією — так відстань ураження становить понад 8 км", — говорить Сова.

Командир каже: вдало обрана тактика дає результати: вже є перші влучання по бліндажах військових РФ. Однак для кращої роботи підрозділу, говорить "Сова", бійцям не вистачає зброї та автомобіля.

"Боєприпаси та озброєння нам дає держава. Все інше — дрони, планшети, автомобілі — волонтери. Частину ми самі купуємо за свої гроші. Наразі всього вистачає, хоча зброї ніколи забагато не буває. Існує потреба в автомобілях. Деякі за півтора року вже повиходили з ладу або знищив ворог. Тому, якщо хтось захоче передати нам на мінометний підрозділ джип, ми не відмовимося", — каже "Сова".

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок