5 червня в Івано-Франківську, у виставковій залі обласної організації Національної спілки художників України, презентували виставку "Наш дім — Україна". Всього експонували понад 140 різних предметів. Серед них — розмальовані тубуси, речі російських військових, фото та малюнки, розповів Суспільному співорганізатор виставки та волонтер з Кривого Рогу Юрій Шляпцев.
Снаряди чоловік привіз з місць дислокації 17 окремої танкової Криворізької бригади імені Костянтина Пестушка — Миколаївщини, Херсонщини, Донеччини. Їх розмалювали студенти Криворізького державного педагогічного університету.
"Я прошу вибачення перед вашим містом, але ви живете в іншому вимірі. У вас — мир, ви не бачили війни. А зараз маленькі дітки на Херсонщині — немає ні світла, ні газу, люди живуть в погребах, тяжко дуже. Хочеться, щоб побачили всі, вся Україна, що Росія принесла нам смерть", — розповідає Юрій Шляпцев.
Ірина Липень розмальовувала акрилом 44 снаряди.
"Чоловік привіз тубус, щоб просто показати мені. Він був страшний, після бойових дій. Мені захотілося його розмалювати, прикрасити, дати йому мирне життя. Перший мій тубус — ангелочок", — каже Ірина Липень.
За словами відвідувачки виставки, студентки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Юлії Іванишин, побачене тут нагадало їй 24 лютого та всі події за той день.
"Коли розглядаю це все, то дивуюся людям, які живуть у "бульбашці" й заперечують, що такого немає. Я хочу, аби весь світ це бачив, щоб вони про це говорили. Щоб у XXI столітті таке поняття, як війна, було дикістю, щоб це було ненормальним. Щоб люди зрозуміли, що це — ніякий не мир. А якщо це "мир" — то я не хочу жити в такому "мирі", — розповідає Юлія Іванишин.
Зі слів голови правління Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України Світлани Повшик, виставка "Наш дім — Україна" триватиме до 13 червня. Далі її перевезуть до Львова.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!