Жителі селища Перегінське, що на Івано-Франківщині, ремонтують автомобілі для бійців на фронт. За останні чотири місяці майстри підготували шість пікапів на передову. Ще дві автівки — на початку повномасштабної війни. Волонтерів об'єднало спільне хобі. Чоловіки займаються офроудомВид активного відпочинку або спорту пов'язаний з їздою автомобілями дорогами без покриття або піщаних, гравійних, засніжених, кам'янистих та інших треках з природним покриттям., тож машини до їзди бездоріжжям готували й раніше, розповів Суспільному один з майстрів Роман Українець.
"Я радий, якщо цей автомобіль врятує хоча б одне життя. Усі на роботі. Але треба і працювати, і волонтерити. Ми перші рази збиралися о 20:00 і робили до 2:00-3:00, бувало й до 5:00, бо машина наступного дня мала поїхати на фронт", — каже Роман Українець.
Автомобілі для нацгвардійців
З пропозицією допомагати військовим до волонтерів звернувся командир патрульного батальйону 50 полку Нацгвардії України Петро Бойко.
"Кожен автомобіль, який передали мої друзі на Схід, зараз виконує бойові завдання. До мене мої підлеглі часто звертаються зі словами вдячності за те, що є люди, які займаються такою роботою — підготовкою автомобілів, бо ці машини справді рятують життя", — каже Петро Бойко.
До ремонту долучаються й нацгвардійці. Вони переймають досвід, щоб у майбутньому самостійно допомагати побратимам.
"Спочатку ми приїхали, то особливо нічого не знали. Хлопці нам показали, що до чого. Ми вже взяли свій окремий автомобіль і робимо. Хлопці до нас підходять, пояснюють, що до чого. Надалі маємо надію, що ми вже будемо це самі робити", — каже нацгвардієць Дмитро Пешкаль.
Авто з Ірландії
Більшість авто закуповує за гроші благодійників та передає з Ірландії уродженець Перегінського Михайло Герда.
"Головне, щоб це був пікап, і щоб це була машина високої прохідності та повний привід, це — найголовніші критерії. Дивлюся, щоб мотор працював добре, щоб коробка передач була справна. Щойно такий автомобіль недорого виставляють на продаж, ми одразу їдемо. Іноді показуєш людям фото, як хлопці переробляють цей автомобіль, який він має вигляд, і вони входять у становище і продають дешевше", — розповідає Михайло Герда.
На матеріали, каже волонтер Василь Ганькович, гроші шукають самостійно.
"Хтось подивився історії десь в Instagram, хтось побачив, що ми щось робимо, вони перераховують, і ми вже ремонтуємо. За роботу нічого не беремо", — каже Василь Ганькович.
Кожна автівка міцніша за попередню
При підготовці авто майстри консультуються з військовими, які перебувають на передовій, та експериментують самостійно, щоб кожна автівка вийшла міцнішою за попередню.
"До прикладу, робимо решітку, щоб не пробити радіатор. Часто буває таке — їдуть у темноті, не видно, "влітають" у щось і розбивається радіатор. Машина виходить з ладу. А з решіткою авто може елементарно якісь смерічки "валяти" і водій може не боятися, що щось пошкодить", — розповідає Василь Ганькович.
Після завершення робіт автомобілі фарбують.
"Підбираємо камуфляж. Вказівки всі йдуть від хлопців. Спочатку покриваємо цілу машину, далі наносимо камуфляж. Фарба повністю автомобільна, не злазить, тримається. Хлопці ще не скаржилися", — каже волонтер Дмитро Яблоновський.
За словами Василя Ганьковича, перед відправленням на фронт волонтери перевіряють кожне авто.
"Коли ми тестуємо, то загалом все добре. Але буває момент, що десь трубка якась трісне, перегнила і її треба полагодити, десь щось може відламатися — треба заварити. Краще хай щось зламається тут. У нас ще буде час відремонтувати, десь щось доробити, бо там, на передовій, уже не буде часу", — каже Василь Ганькович.
Зараз волонтери ремонтують два авто для бійців 50 полку Нацгвардії на Луганський напрямок.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!