З першого серпня зросте вартість проїзду у комунальному транспорті Івано-Франківська. Паперовий квиток коштуватиме шість гривень. Про це на оперативній нараді повідомив директор КП "Електроавтотранс" Віталій Голутяк.
Паперовий квиток можна буде купити безпосередньо у водія в автобусі.
Окрім того, передбачено чотири електронні способи оплати за проїзд. Їхня вартість - п'ять гривень.
"Це SMS-квиток, QR-квиток та Bluetooth-квиток. Наразі тривалість їхньої дії є різна, але із серпня плануємо зробити її однаковою - на 60 хвилин", - каже Віталій Голутяк.
Ще один електронний спосіб оплати - банківською картою. Для цього карта повина мати PayPass. Такий квиток діє тільки в транпорті, в якому пасажир заплатив.
Найдешевшим способом оплати за проїзд буде плата транспортною карткою Galka. Вартість проїзду становитиме чотири гривні. Вона діятиме в автобусах і тролейбусах. При валідації картки в режимі одноразової поїздки передбачена можливість безоплатної пересадки в інший транспорт КП "Електроавтотранс" упродовж 30 хвилин.
"Відсьогодні картку можна поповнити через усі термінали EasyPay. Їх у місті 130. Також цього тижня плануємо додати ще близько 150 терміналів іншої компанії", - розповів Віталій Голутяк.
Карту можна купити у понад 40 точках - це кіоски з пресою. Також її продають в автобусах, і тролейбусах.
У Франківську передбачено чотири види транспортних карток: пільгова, учнівська, студентська та загальна.
"Вартість проїзду зі студентською картою - дві гривні. Зараз працюємо з університетами, щоб отримати базу студентів. Карткою можна буде скористатися без студентського квитка", - каже Віталій Голутяк.
З першого серпня контролери перевірятимуть, чи заплатила людина за проїзд. Буде діяти штрафний квиток контролера. Якщо людина не оплатила проїзд, вона мусить купити штрафний квиток за 120 гривень.
Загалом, з подання департаменту соціальної політики, вже замовили 34 146 пільгових карток. 18 тисяч пільговиків вже отримали її.
За місяць продали приблизно півтори тисячі загальних карток. Було проведено 614 поповнень на майже 32 тисячі гривень.
Загалом, було здійснено понад вісім тисяч валідацій, з них 14% - валідація з пересадкою.
За словами Віталія Голутяка, вже є випадки, коли піьгові картки гублять або псують: "Хочу наголосити, що виготовлення другої пільгової картки не є безкоштовним".
До слова, з першого червня відкрили другу чергу запису на пільгові квитки. Право на них мають близько 65 тисяч франківців, які перебувають у соціальному реєстрі міста.