Понад півсотні вибухівок знайшли та знищили прикарпатські рятувальники

Понад півсотні вибухівок знайшли та знищили прикарпатські рятувальники

Понад півсотні вибухівок знайшли та знищили прикарпатські рятувальники
. ДСНС в Івано-Франківській області.

За добу на Прикарпатті рятувальники знешкодили 67 вибухонебезпечних предметів Про це повідомили в управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА.

Зокрема, сьомого липня під час технічного обстеження території у селі Лісна Слобідка Коломийського району виявили та знешкодили 28 артилерійських снарядів (75 мм), 37 набоїв, калібром 7,62 мм часів Другої світової війни.

Ще одну ручну гранату РГД 33 часів Другої світової війни знайшли у Микуличині Яремчанської міської ради. Мінометну міну 81 мм знищили на березі річки Бистриця Солотвинська поблизу села Клузів, що у Тисменицькому районі.

Авіаційну бомбу АО-10 часів Другої світової війни знайшли, а потім знищили на відкритій території ПАТ "Івано-Франківськцемент".

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій області нагадують, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети повинні лише фахівці піротехнічних груп, які мають відповідну підготовку та навички роботи з такими боєприпасами. Тому при виявленні підозрілого предмета радять його не чіпати та не відкривати, зафіксувати час, коли знайшли його, відгородити місце знахідки та не пускати туди людей. Про знайдене варто одразу повідомити місцеві органи влади та рятувальників.

Заборонено брати вибухівку у руки, зберігати її чи бити по ній. Не можна також переносити, намагатися розібрати, використовувати для розведення вогню та заносити у приміщення.

До слова, нещодавно на Прикарпатті рятувальники виявили чотири вибухівки, ще дві – знешкодили.

На початок