Як франківські медики рятували життя військового з Чорноморська

Як франківські медики рятували життя військового з Чорноморська

Як франківські медики рятували життя військового з Чорноморська
. Фото: Facebook/Івано-Франківська обласна клінічна лікарня

24 лютого 2022 року Леонід з Чорноморська залишив дружину з дітьми й пішов на фронт. Військовий боронив країну на різних напрямках, однак 8 січня 2023 під час виходу з оточення в районі Соледару Леонід був важко поранений. Як військовослужбовцю вдалося вижити, розповіли на Facebook-сторінці Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.

Уламок снаряда пошкодив бійцю тім'яну долю головного мозку. Леонід перебував майже тиждень у реанімації в Дніпрі. Згодом його перевели до лікарні в Івано-Франківськ, де й почалося тримісячне лікування.

"Спершу була реанімація, далі — відділення нейрохірургії, а коли стан Леоніда стабілізувався, його перевели у Центр фізичної та реабілітаційної медицини", — йдеться в дописі.

За словами лікарки центру Мар'яни Бігусяк, спершу працювали над тим, щоб військовий тримав спину, укріплювали м'язи руки й ноги, вчили ходити сходами.

"У Леоніда був пошкоджений головний мозок й це зумовило параліч лівої руки та ноги, — розповідає нейрохірург Олег Онуфрик. — І хоча відновлення організму відбувалося доволі швидко, проте для максимального ефекту потрібна була операція зі встановлення титанової пластини для закриття великого дефекту кісток черепа, яку ми зробили кілька днів тому".

Як франківські медики рятували життя військового з Чорноморська
Фото: Facebook/Івано-Франківська обласна клінічна лікарня

Пластину для військового виготовляли спеціально й встановили коштом лікарні. Хірурги кажуть, що операція пройшла успішно, проте реабілітація буде ще тривалою.

Леонід впевнений у цілковитому одужанні, однак вболіває за побратимів.

"Наші воїни — це сила. Нема їм рівних. Проте ворог дуже озброєний. І для нашої перемоги тієї зброї нам дуже не вистачає ", — каже боєць.

Воїна підтримує його дружина Олена, яка вірить у перемогу: "Вірити й не сумніватися. Жодної краплі сумніву. Саме тоді трапляються чудеса".

Як франківські медики рятували життя військового з Чорноморська
Леонід з дружиною Оленою. Фото: Facebook/Івано-Франківська обласна клінічна лікарня

Перед відправленням на фронт шестирічний син попросив Леоніда зустрітися з Президентом України й передати йому прохання — скинути бомбу на Москву, щоб батько якнайшвидше повернувся додому.

"Невдовзі й тато повернеться до сина, але от президента бачити не довелося. Таке важливе до виконання прохання тато виконав лише частково", — додають у дописі.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок