Депутатка Європарламенту від Чехії Міхаела Шойдрова 27 квітня приїхала в Коломию, щоб побачити, в яких умовах живуть переселенці, зокрема — діти. Згодом вона розповість про свій візит колегам з Європарламенту, повідомила кореспондентка Суспільного.
Міхаела Шойдрова в Україні перебуває вперше від початку повномасштабної війни. Депутатка розповідає: війна економічно відобразилася на житті людей і в Чехії, але вони продовжують підтримувати Україну.

"У Чехії та в інших країнах Євросоюзу дещо зменшилися умови комфорту — бояться інфляції, підвищення цін на електроенергію. Але ви платите своїми життями. Ви відстоюєте також нашу свободу і демократію. Ми, чехи, це усвідомлюємо, Європейський парламент також це усвідомлює. Тому кожен успіх української армії — це і наш успіх", — каже Міхаела Шойдрова.
Депутатка Європарламенту говорить, що має намір допомогти організувати літній відпочинок для українських дітей. Такі вакації не потребуватимуть великих фінансових витрат.

Під час візиту Міхаела Шойдрова відвідала шелтер для переселенців, який облаштував благодійний фонд "Карітас Коломия".
"Це — короткочасне житло для людей, але бачу, що вони щасливі. Пані з Харкова, з якою ми розмовляли, сказала, що знайшла тут свій другий рідний дім. Тому "Карітас" виконує дуже важливу роботу", — розповідає Міхаела Шойдрова.
Тетяна Д’якова одною з перших поселилася у прихистку. Переїхала сюди з родиною з Харкова 26 лютого 2022 року.

"Син зараз із сім'єю знайшов квартиру, і вони виїхали. У мене — дівчина під опікою. Їй зараз 11 років. Вона також любить наш шелтер. У нас є все. Ми можемо самі готувати. У мене в Харкові немає такої плити. Є душові, пральні машинки, сушильні. Створені умови, щоб ми тут жили й не мали ніяких проблем", — розповідає Тетяна Д’якова.

Переселенці живуть у шелтері безкоштовно. У прихистку їм дають продукти, засоби гігієни та одяг.
Соціальна працівниця шелтеру Олександра Абраменко говорить, що на цей час у прихистку живе 30 людей, спочатку було 80.

"Хто виїхав за кордон, хто знайшов квартиру, хто переселився в інший шелтер. У нас залишилися пенсіонери, одинокі та люди з інвалідністю", — каже Олександра Абраменко.
Приймають у прихистку також людей з домашніми улюбленцями. Наразі тут є кілька собак та кішок.

Власниця собаки Гучі, переселенка Надія Ісаєнко приїхала із селища Слатине Харківської області. Вона розповідає, що два місяці жила під окупацією армії РФ, врешті не витримала і виїхала.

"Я нікому не побажаю цього. І на підлогу падали, і в підвалі сиділи. Це — дуже страшно. Я вже рік живу тут. Ми дуже вдячні всім людям, які нас тут прийняли", — ділиться враженнями Надія Ісаєнко.

Благодійний фонд "Карітас Коломия" опікується дев'ятьма шелтерами. Також планують відкрити десятий, розповідає директор організації отець Сергій Триф’як. З його слів, співпраця з "Карітасом" з Чехії є дуже плідною. Зокрема за період повномасштабної війни волонтери передали майже 300 генераторів, які з Коломиї спрямували до інших сіл і міст країни.
Читайте також
- Житло для ВПО: 20 переселенців, які живуть у Коломиї, скористалися грантами на безкоштовне помешкання
- На Івано-Франківщині відкрили новий шелтер для переселенців
- На Івано-Франківщині в колишній лікарні облаштували прихисток для переселенців
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!