Франківські лікарі разом з польським професором прооперували сімох людей з вадами серця

Франківські лікарі разом з польським професором прооперували сімох людей з вадами серця

Франківські лікарі разом з польським професором прооперували сімох людей з вадами серця
. Фото: Facebook/КНП "Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради"

Лікарі Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні разом з польським професором — кардіохірургом та трансплантологом Міхалом Зембалою прооперували сімох людей з вадами серця. Складні оперативні втручання завершилися успішно. Наразі пацієнти почуваються добре та проходять реабілітацію. Про це повідомили на Facebook-сторінці медичного закладу.

Франківські медики разом з польським колегою двом пацієнтам встановили протези, що замінили частини аорти. Під час цих операцій на серці вони застосували штучний кровообіг, а також знижували температуру тіла до 28⁰.

"Аневризма аорти — захворювання, під час якого найбільша судина розширюється і при підвищенні тиску може розірватися. Це є великою загрозою для життя і переважно призводить до смерті", — йдеться у дописі.

Трьом іншим пацієнтам з вадами серця кардіохірурги протезували клапани. Медикиня Світлана Сарапук каже: це — також хворі зі складними захворюваннями серця. Раніше пацієнти проводили багато часу в лікарні, оскільки вдома їхній стан одразу погіршувався. Тепер завдяки протезуванню клапанів у хворих покращиться якість та тривалість життя.

"Також виконали невідкладну операцію в пацієнта, який поступив до лікарні з діагнозом ішемічна хвороба серця, нестабільна стенокардія, критичне ураження стовбура правої коронарної артерії. Потрібно було діяти якнайшвидше, оскільки в будь-який момент єдина артерія, що кровопостачає серце пацієнта, могла закритися, що становило високий ризик для життя хворого",— пишуть на сторінці медзакладу.

Наразі всі прооперовані пацієнти почувають себе добре й закінчують реабілітацію.

Кардіохірурги міської лікарні планують й надалі співпрацювати з польським професором Міхалом Зембалою.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок