В Івано-Франківську відбулася публічна дискусія про зміни в освіті

В Івано-Франківську відбулася публічна дискусія про зміни в освіті

В Івано-Франківську відбулася публічна дискусія про зміни в освіті
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську відбулася публічна дискусія "ОСВІТА vs БІЗНЕС: стратагеми діалогу". Студенти, освітяни, бізнес-спільнота та управлінці розмовляли про зміни в навчанні студентів відповідно до викликів сучасності. Результатом роботи стала резолюція на 30 пропозицій, повідомляє журналістка Суспільного.

Учасники дискусії обговорили проблеми працевлаштування випускників вишів. За словами студента четвертого курсу Прикарпатського національного університету Святослава Білоуса, зараз навчальні заклади розширюють переліки спеціальностей, не враховуючи потреби на ринку праці.

"У нас є розрив між державним замовленням і тим, що на ринку праці. Насправді в нашому університеті є велика кількість юристів, перекладачів, лінгвістів. А потім ми маємо випадок, що на одне робоче місце — 15-30 людей. І є велика проблема в тому, що бізнес хоче одразу готового працівника і з досвідом роботи. І це — головна проблема. Ти не можеш здобути досвід роботи перед тим, як йти на роботу, але його від тебе вже вимагають", — каже Святослав Білоус.

В Івано-Франківську відбулася публічна дискусія про зміни в освіті
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Очільник студентського самоврядування Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу Олександр Аршулік каже: щоб не залишитися без роботи після отримання диплома, треба ретельно вивчати ринок праці та пропозиції навчальних закладів.

"Краще ознайомлюватися із самою суттю освітніх програм, які обираєте. Тобто, "не вестися" на гарні цифри, як плата за навчання чи кількість бюджетних місць. Обирайте своє майбутнє на найближчі чотири-шість років. Все залежить від вишу, як він подає освітні програми, що він туди "закидає, яку начинку", як вони проводять профорієнтаційну роботу", — радить Олександр Аршулік.

В Івано-Франківську відбулася публічна дискусія про зміни в освіті
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Представниця правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Галина Гривнак розповідає, що молодим спеціалістам не вистачає практики після отримання дипломів. Тому пропонує організовувати практику з другого курсу навчання.

"Ми хочемо створити з вишами базу для проходження студентами практики. Подавати їм запити, які в нас є потреби, співпрацювати з ними, реагувати, допомагати їм у формуванні. І що головне: прогнозувати, хто нам потрібен у майбутньому. Тому що сьогодні ми маємо набрати студентів й навчати тих, які будуть потрібні через чотири-п'ять років. Бо сьогоднішній день ми вже втратили чотири чи п'ять років тому", — каже Галина Гривнак.

Результатом дискусії стала резолюція до всіх учасників сторін, яка має майже 30 рекомендацій, розповіла директорка Карпатського інституту аналітики "FrankoLytics" Ольга Максимович.

"Серед таких інноваційних — ми подумали, що було б добре, якби була сертифікована практика. Коли, наприклад, студент пройшов вишкіл, практику в Бізнес Асоціації й матиме документ, що він стажувався. І що це щось важить на ринку", — пояснює Ольга Максимович.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок