6 березня — Всесвітній день боротьби з глаукомою. Цю хворобу діагностують кожному восьмому-десятому пацієнту із тисячі, які звертаються до окулістів. Про це Суспільному розповіла завідувачка відділення мікрохірургії ока Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Марина Вершиніна.
За її словами, поширеність захворювання на глаукому в Україні складає 613 людей на 100 тисяч населення.
"Глаукома переважно протікає безсимптомно. Пацієнт навіть не здогадується, що у нього може бути ця хвороба. Тому всім після 40 років обов'язково потрібно міряти внутрішньоочний тиск хоча б раз у два-три роки", — каже Марина Вершиніна.
За її словами, якщо людина відчуває порушення сутінкового зоруСутінковий зір — це порушення зору в темряві., час від часу бачить веселкові кола при погляді на джерело світла, відчуває легкий біль, почервоніння або затуманення зору, обов'язково слід звернутися до офтальмолога. Якщо вчасно не діагностувати глаукому, найгірший сценарій розвитку хвороби — сліпота.
Два роки тому до окуліста звернулася Юлія Олесневич. Жінка каже, відчула в очах дискомфорт. Після тривалих обстежень лікарі діагностували у неї початкову стадію глаукоми.
"Були головні болі. Я більше схилялася до того, що у мене ще є судинні захворювання, високий тиск та гіпертонія. Думала, що це від болю, а то виявляється — початок глаукоми. Вилікувати неможливо, капати очі треба постійно краплями, які знищують очний тиск", — розповідає Юлія Олесневич.
Лікарка-офтальмологиня Юлія Масляк каже, що при запущеній глаукомі пацієнт відчуває, як йому відрізає певні поля зору — з боків поле зору звужується і людина бачить тільки центром ока. З її слів, це захворювання не лікується, а тільки заліковується.
"Є два методи лікування — консервативне і хірургічне. Консервативне лікування — це краплі в очі. Є режими, які складаються з одного виду крапель, а є режими, якими ми комбінуємо різні види крапель. Це — краплі бета-блокатори та інші види аденом-протекторів", — пояснює лікарка-офтальмогиня Юлія Масляк.
За її словами, якщо людина з глаукомою припинить користуватися очними краплями, то може осліпнути. Юлія Масляк називає причини виникнення цього захворювання.
"Глаукома буває вродженою і набутою. Перше — це гіпертонічні хвороби, артеріальні тиски, які впливають зокрема й на око. Так само бувають різні проблеми із щитоподібною залозою, які впливають на це. І, звичайно, вторинна глаукова — вона виникає внаслідок інших хвороб ока", — каже Юлія Масляк.
Оскільки на перших стадіях глаукома є безсимптомною, лікарка радить один раз у рік відвідувати окуліста та вимірювати очний тиск.
Читайте також
- В Івано-Франківську відкрили перший на Прикарпатті Центр муковісцидозу
- Як медики Івано-Франківської обласної лікарні освоюють операційну методику "вільного клаптя"
- Допомагає відновити руку жительці Вугледара. Як в Івано-Франківську впроваджують проєкт "Неопалимі"
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!