Помер сотенний Української повстанської армії з Івано-Франківщини Мирослав Симчич

Помер сотенний Української повстанської армії з Івано-Франківщини Мирослав Симчич

Доповнено
Помер сотенний Української повстанської армії з Івано-Франківщини Мирослав Симчич
. Фото: Івано-Франківська ОВА

18 січня помер сотенний Української повстанської армії, Герой України з Івано-Франківщини Мирослав Симчич. Про це на Facebook-сторінці повідомив міський голова Коломиї Богдан Станіславський.

"Сьогодні перестало битися серце Героя України, почесного громадянина Коломиї, легендарного сотенного УПА Мирослава "Кривоноса" Симчича. Тільки недавно вся Україна вітала його зі століттям та отриманням давно заслуженого звання "Герой України", а вже зараз нас сколихнула ця сумна звістка", — йдеться у дописі.

5 січня 2023 року Мирославу Симчичу виповнилося 100 років.

"Доволі часто багато людей не витримували в'язничних умов, ламалися. А тут ми бачимо навпаки. Це життєва енергія, бажання творити далі. Практично до останнього часу, допоки пан Мирослав міг зустрічатися з молоддю, він намагався бути активним", — каже історик, директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук.

Парастас за героєм відбудеться 19 січня о 19:00 в катедральному соборі Преображення Христового. Похорон розпочнеться 20 січня об 11:00. Поховають легендарного військовика на коломийському міському кладовищі "Монастирок".

19 та 20 січня у Коломийській громаді оголосили днями жалоби.

"Усі розважальні заходи та святкування потрібно перенести або скасувати. Мирослав Симчич зробив дуже багато для того, щоб Україна була незалежною. Ми повинні гідно провести його в останню путь", — написав Богдан Станіславський.

Що відомо

Мирослав Симчич на псевдо Кривоніс — український військовий та громадський діяч, сотенний УПА, політв'язень. Кавалер орденів "Свободи" та "За заслуги", почесний громадянин Коломиї, Космача та Львова.

Повстанець народився у селі Вижній Березів. У 1941 році доєднався до лав юнацької сітки ОУН. Перед закінченням Коломийського архітектурного технікуму, восени 1943 року, Мирослава направили до першого куреня Української народної самооборони до Космача, де хлопець служив кулеметником. Після закінчення старшинської школи у Космачі у 1944 році повернувся у рідні краї.

Під керівництвом Мирослава Симчича у 1945 році під Космачем повстанці розгромили каральну дивізію НКВС на чолі з генерал-майором Миколою Дергачовим. Бій тривав три дні. Загалом Мирослав Симчич провів 42 успішні бої.

Арештували Кривоноса в 1948 році. Тоді радянська влада таврувала його прізвиськами "преступнік і бандіт". Повстанець відбув 32,5 роки каторги й таборів.

15 листопада 2017 року Косівський районний суд визнав Мирослава Симчича "таким, що підлягає реабілітації на підставі ст. 1 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні".

У серпні 2020 року сотенний УПА мав здійснити політ над Карпатами. Зокрема, пролетіти над місцями героїчного бою сотні УПА з енкаведистами, який відбувся під його командуванням у 1945 році. Але через стан здоров'я медики не дозволили йому зробити це.

У 2022 році з нагоди 80-ліття створення УПА сотенного Карпатського краю Мирослава Симчича нагородили медаллю "80 років УПА".

14 жовтня 2022 року президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" сотенному УПА Мирославу Симчичу.

Також до 100-річного ювілею Мирослава Симчича створили іменний календар на 2023 рік.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок