В Івано-Франківську провели "Містичні читання"

В Івано-Франківську провели "Містичні читання"

В Івано-Франківську провели "Містичні читання"
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Упродовж двох днів — 2 та 3 грудня — в Івано-Франківському краєзнавчому музеї вдруге провели "Містичні читання". На заході збирали гроші для українських військових, розповіла кореспондентці Суспільного співорганізаторка читань Людмила Лінник.

За її словами, найбільшу увагу організатори приділили творчості, пов'язаній з українською міфологією.

"Як попереднього, так і цього року, ми зачепили той пласт в культурі, який мало залучений. Це — українська міфологія і містика. Ми не обмежували учасників у тематиці, але так склалося, що вона переважно українська", — каже Людмила Лінник.

Цьогоріч організатори запросили долучитися до заходу лише авторів з Івано-Франківська. Зі слів Людмили Лінник, це зумовлено браком бюджету.

В Івано-Франківську провели "Містичні читання"
Співорганізаторка "Містичних читань" Людмила Лінник. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Артисти театру "Mime "IF" представили на другий день "Мистецьких читань" прем'єру свого перформансу. Актор Андрій Кирильчук каже, номер планували давно. Завдяки запрошенню взяти участь у цьому заході, пришвидшили його підготовку.

"Ідея перформансу полягає у тому, що дві містичні істоти пов'язані між собою через вузол емоцій, бажань, мрій. Ми всі надзвичайно соціальні й впливаємо одне на одного. Хочемо ми цього чи ні — ця взаємозалежність створює таку містичну реальність", — пояснює Андрій Кирильчук.

В Івано-Франківську провели "Містичні читання"
Перформанс артистів театру "Mime "IF". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Під час "Містичних читань" глядачі слухали українські пісні, твори Григорія Сковороди, класичну музику, а також дивилися частину вистави "Цахес" від акторів обласного театру ляльок. Окрім цього, для відвідувачів заходу підготували дискусії та читання прози й поезії.

В Івано-Франківську провели "Містичні читання"
Вистава "Цахес" від акторів Івано-Франківського обласного театру ляльок ім. Марії Підгірянки. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Відвідувачка Світлана Купянська каже, "Містичні читання" зацікавили її незвичною тематикою. Жінка переїхала до Івано-Франківська з Маріуполя й у такий спосіб знайомиться з новим містом та його жителями.

"У нас такого зовсім немає, тому мені дуже цікаво у вас таке бачити. Досить незвично", — ділиться враженнями Світлана Купянська.

В Івано-Франківську провели "Містичні читання"
Відвідувачка "Містичних читань" Світлана Купянська. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Інша відвідувачка Наталія Мельникова каже, планувала виділити для "Містичних читань" лише один вечір, однак захопилася та прийшла на захід знову.

"Страшні сьогоднішні будні змушують поглянути в інший світ — світ містичного, прекрасного та незвіданого", — каже Наталія Мельникова.

В Івано-Франківську провели "Містичні читання"
Відвідувачка "Містичних читань" Наталія Мельникова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами співорганізаторки "Містичних читань" Людмили Лінник, подія мала і благодійну мету — упродовж неї збирали гроші для українських військових.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок