На Івано-Франківщині втричі збільшилося виїздів аварійних бригад Лисецької служби експлуатації електромереж від початку запровадження графіків відключення світла через обстріли енергетичної інфраструктури військами РФ.
За словами начальника служби Андрія Павликівського, найчастіше аварії трапляються через навантаження на мережі, коли люди активно користуються електроприладами під час подачі електрики.
Як працюють бригади електромонтерів та яких порад слід дотримуватися, аби зменшити кількість аварій, читайте у репортажі Суспільного.
Виїзд

Перед знеструмленням за графіком бригада працівників Лисецької служби експлуатації електромереж їздить розділяти лінію, на якій потрібно залишити електроенергію для об’єкта критичної інфраструктури.

"Більшість приєднань вимикає диспетчер у нас на комп’ютері. Це приєднання ми повинні знеструмлювати вручну, щоб поділити лінію, адже на ній — споживачі I категоріїОб'єкти критичної інфраструктури", — пояснює кореспондентці Суспільного Василь Ясинський.

Лінію вимикають роз’єднувачем.
"Додалося нам роботи. Через дві-чотири години будемо їхати й вмикати все назад", — продовжує електромонтер.

Чому трапляються аварії на мережі
Утім — це не вся робота енергетиків. Після введення графіків погодинних відключень для бригади збільшилася кількість аварійних виїздів.
"Люди одразу все вмикають і, коли навантаження йде, мережа не витримує", — пояснює Василь Ясинський.

Електромонтер показує два запобіжники: новий та той, який замінили. Він тріснув, тому з нього сиплеться пісок.

"Тут видно, що одна фаза сплавилася і не було фази. Ось як він пошкодився. Коли щось стається, автомати перегріваються і вибивають", — показує Василь Ясинський головний рубильник підстанції.

За словами енергетика, на початку цього тижня на Івано-Франківщині горіла підстанція. Василь Ясинський демонструє наслідки загоряння.

"Бачите, це він — той рубильник головний. Придатні автомати почистили. Згорів лічильник і там збоку ще один був — сплавився. Це — від перевантаження", — каже енергетик.

Що потрібно робити, аби уникнути аварій
Начальник Лисецької служби експлуатації електромереж Андрій Павликівський пояснює, що під час знеструмлень за графіками слід вимикати енергомісткі прилади.
"Постаратися вимкнути з розетки пральні машинки, бойлери та електроплити. Бо у перші хвилин, коли світло приходить у будинки, всі прилади автоматично вмикаються. Навантаження зростає — напруга падає. Ці прилади не можуть нормально працювати", — говорить енергетик.

Тому, перш ніж напруга стабілізується, потрібно почекати декілька хвилин і почергово вмикати прилади, а також вимкнути освітлення у приміщеннях, якими ми не користуємося, каже Андрій Павликівський.
Окрім цього, начальник Лисецької служби експлуатації електромереж радить під час увімкнень електрики користуватися лише тією технікою, без якої не можна обійтися і яка споживає небагато енергії.

"Якщо ми візьмемо середньостатистичний електричний котел, який ставлять у будинках для опалення, то він споживає 10 кВт на годину порівняємо з газовим котлом, який споживає 200 Вт. Тобто, якщо ми вимкнемо один електричний котел, натомість можна увімкнути 50 газових котлів", — пояснює Андрій Павликівський.
За його словами, залежно від потужності, електроприлади, якими найчастіше користуються у побуті, споживають таку кількість електроенергії за годину:

Читайте також
- Якщо завтра блекаут: все, що потрібно знати жителям та гостям Івано-Франківщини
- Прикарпатців закликали не перевантажувати електромережі, щоб уникнути аварійних ситуацій
- Користь і небезпека електрогенераторів. Пояснюють прикарпатські фахівці
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!