У Коломиї на Івано-Франківщині впродовж двох тижнів волонтерки центру "Нескорена нація" шиють каремати для військових. За цей час жінки встигли виготовити понад 200 армійських килимків. Про це Суспільному розповіла координаторка волонтерського штабу Галина Беля.
За її словами, волонтери намагалися розробити каремати, пристосовані до умов війни. Товстіша основа та водостійка тканина роблять такий виріб набагато теплішим за звичайний килимок, каже Галина Беля.
Собівартість одного каремата – 400 грн. Однак для бійців їх шиють безкоштовно завдяки пожертвам небайдужих українців та діаспори.
"В Коломиї є такий чоловік — Валерій Дідорак. І він зробив викрійку цих карематів. Дуже швидко все пішло у виробництво, тому що не було коли чекати — хлопці сказали, що в них були прильоти й все погоріло. І ми мусили терміново все шити. Чому вони швидко робляться? В нас є ще один помічник — Роман Козоріз. Приходить нам тканина в рулонах. Ми це все йому віддаємо і він електричними ножами ріже", — пояснює Галина Беля.
Робота у волонтерському центрі кипить з ранку до ночі. Окрім карематів, жінки шиють плитоноски та наколінники. Коломиянка Тетяна Анохіна від початку повномасштабної війни щодня приходить допомагати у штаб. Над виготовленням одного каремата щонайменше працюють троє людей, каже жінка.
"Шити – нескладно. Треба просто побачити сам процес й спробувати. Розмір карематів — 2 м на 70 см. Ми амортизатор ріжемо прямокутниками для того, щоб каремат можна було скласти й зручно переносити чи перевозити. Обшиваємо спочатку три сторони, потім вставляємо всі амортизатори й зашиваємо останній бік. Згодом пришиваємо ручки", — пояснює Тетяна Анохіна.
Упродовж семи місяців волонтерить у штабі й Ірина. Жінка розповідає, у швейному цеху немає професійних кравчинь. Та попри це кожна старанно виконує всю роботу. За два тижні жінки встигли виготовити понад 200 карематів.
"Сьогодні кожен повинен долучитися до волонтерського чи іншого фронту. Тому що Україна повинна бути єдина. І кожен, хто має якісь можливості, повинен працювати на перемогу. Тут професійних кравчинь взагалі немає. Але коли ти робиш цю справу постійно, то вдосконалюєшся", — каже Ірина.
Якість карематів встигли оцінити й бійці. Першу партію жінки вже відправили на фронт. Мама військовослужбовця Збройних сил України Ірина каже, її сину з побратимами волонтерки штабу також допомогли. Тож вона прийшла подякувати жінкам за їхню роботу.
"Мене здивувало те, що цей центр готовий надати будь-яку допомогу. Мені було дуже приємно. Дали те, що було необхідно. Це — каремати. Син з побратимами вже отримали килимки. І відгуки дуже добрі. Вони можуть виконувати бойові завдання, бо каремати не промокають. Ще бійцям дали наколінники, і це дуже важливо для їхнього здоров’я. Тому я щиро вдячна всій команді й волонтерам", — дякує мама військовослужбовця.
За словами координаторки штабу Галини Белі, каремати щодня замовляють рідні військових. Через це волонтерки ледь встигають виготовляти необхідну кількість виробів. Тому просять небайдужих допомогти. Найбільше жінкам потрібна водостійка тканина та гроші.
Читайте також
- Майже 10 тис. грн на дрони. Як у Франківську змагалися та збирали гроші для ЗСУ інтелектуали
- 16 історій у світлинах. У Франківську дружини бійців знялися для фотопроєкту "Невід'ємні"
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!