На Прикарпатті надають допомогу жертвам домашнього насильства

На Прикарпатті надають допомогу жертвам домашнього насильства

На Прикарпатті надають допомогу жертвам домашнього насильства
. Ілюстративне фото, facebook

Від початку карантинних обмежень 278 людей звернулися до поліції Прикарпаття через домашнє насильство. Таку статистику надають в Головному управлінні Національної поліції в Івано-Франківській області. У студії Суспільного про це розповів т.в.о. керівника управління превентивної діяльності ГУНП в області Андрій Веляник.

"На даний час у нас на обліку знаходиться 1300 осіб, які вчинили насильство. Ми спостерігаємо за їхніми сім’ями, працюємо з ними", - каже Андрій Веляник.

Від початку року поліцейські склали 692 адміністративні протоколи. За період карантину, від 17-го березня до 16-го квітня було складено 238 протоколів. Санкція статті за адміністративне правопорушення передбачає накладення штрафу в розмірі від 10-ти до 20-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 170 до 340 грн, або ж громадські роботи від 30 до 40 годин, чи адміністративний арешт на строк від семи діб. Чи відбули своє покарання кривдники, правоохоронець сказати не зміг. Пояснює це тим, що у період карантину вони не можуть отримати інформацію із судів у зв’язку із забороною переміщення.

На Прикарпатті надають допомогу жертвам домашнього насильства
На Прикарпатті надають допомогу жертвам домашнього насильства. facebook

"У більшості випадків, які ми зафіксували, чоловіки чинили насильство над жінками", – повідомляє Андрій Веляник.

З 2019-го року за вчинення домашнього насильства кривдники можуть понести не тільки адміністративну відповідальність, а й кримінальну. З початку цього року, за даними ГУНП в Івано-Франківській області, зафіксували 26 таких порушень. За період карантину задокументовано п’ять. У цьому випадку на злочинців чекають громадські роботи строком від 150-ти до 250-ти годин, арешт на пів року або ж обмеження волі на п’ять років чи позбавлення волі – два роки.

Допомогу потерпілим від домашнього насильства також можуть надати в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Через карантинні обмеження працівники центру не можуть відвідувати своїх клієнтів, тому спілкуються онлайн. Про це розповів керівник центру Ростислав Микитюк: "Нам не видали захисні матеріали, щоб спілкуватися з нашими клієнтами. Тобто ми маємо рукавички та маски, але ж ви розумієте, що сім’ї, з якими ми працюємо, так само можуть підхопити інфекцію, тож ми мали би мати захист як у лікарів".

На Прикарпатті надають допомогу жертвам домашнього насильства
На Прикарпатті надають допомогу жертвам домашнього насильства. facebook

Проте робота триває дистанційно, запевняє чоловік. На обліку у центрі знаходиться більше 100 тисяч людей, під час карантину до них надійшло 10 звернень про насильство у сім’ї, 9 з них - по області, і один випадок в Івано-Франківську.

"У Верховині є центр соціально-психологічної допомоги. Він працює у штатному режимі, тому особи, які потерпають від насильства, можуть там перебувати 90 днів", – каже директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ростислав Микитюк.

Так само допомогу жертвам насильства у період карантину надають і благодійні організації. Волонтерка організації "Час добра та милосердя" Наталія Іващенко каже, що за час карантину звернень до них не збільшилося. Жінка пов’язує це з тим, що потерпілі бояться про це говорити, особливо зараз, коли їм немає куди податися.

На Прикарпатті надають допомогу жертвам домашнього насильства
На Прикарпатті надають допомогу жертвам домашнього насильства.

"У нас є така родина, жінка з двома дітьми, якій ми допомагаємо зараз оплатити орендовану квартиру. Заради її безпеки ми не розголошуємо ніяких даних. Окрім цього, ми звісно надаємо психологічну допомогу, бо найбільше вони потребують такої підтримки. А також проводимо юридичні консультації для тих, хто вже подав заяву у поліцію", – ділиться Наталія Іващенко.

Також жінка додає, що зараз в Україні проблеми з домашнім насильством почали частіше помічати. Великою проблемою залишається тільки мовчання жертв, які бояться, що їм ніхто не допоможе.

До слова, раніше Суспільне повідомляло, що кількість звернень про домашнє насильство, які надійшли до поліції Прикарпаття від початку уведення карантинних обмежень, становить майже чверть усіх звернень від початку року.

Авторка: Христина Дичаковська

На початок