Приблизно пів тисячі прикарпатських першачків отримають портфелики від "Карітасу"

Приблизно пів тисячі прикарпатських першачків отримають портфелики від "Карітасу"

Приблизно пів тисячі прикарпатських першачків отримають портфелики від "Карітасу"
. Фото ілюстративне: Всеосвіта

Приблизно 500 майбутніх першокласників з Івано-Франківського та Калуського районів, що на Прикарпатті, отримають перші портфелики від благодійного фонду "Карітас" у межах акції "Перший портфелик". Окрім того, ще тисяча учнів 2-11 класів одержать сертифікати на закупівлю необхідних канцтоварів для школи.

Про це Суспільному розповіла виконавча директорка "Карітас Івано-Франківськ" Наталія Козакевич.

За її словами, благодійники допоможуть насамперед найбільш вразливим соціальним категоріям дітей. Окрім першачків із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, перші портфелики отримають діти військовослужбовців та вимушених переселенців.

Пів тисячі прикарпатських першачків отримають портфелики від "Карітасу"
Фото ілюстративне: Суспільне Івано-Франківськ

"Допомогу одержать діти з інвалідністю, діти учасників бойових дій, котрі воюють сьогодні чи загинули під час війни, діти вимушено переселених осіб. Приблизно півтори тисячі діток — це розрахункові цифри, на які ми орієнтуємося сьогодні. Але в першій декаді серпня, після підсумків реєстрації потребуючих, будемо розуміти, наскільки ця цифра збігається з реаліями. І якщо зареєстрованих дітей буде більше, то шукатимемо додаткові джерела фінансування", — каже Наталія Козакевич.

З її слів, за умов повномасштабної війни в "Карітасі" змінили умови отримання допомоги з підготовки дітей до школи.

"Ми виключили з переліку отримувачів такої допомоги дітей, позбавлених батьківського піклування чи з багатодітних сімей. Тому що, наприклад, на рівні Івано-Франківська ми точно знаємо, що цим займається служба у справах дітей, центр соціальних служб. І щоб не було так, що одна дитина залишиться поза увагою, а інша отримає допомогу у трьох організаціях, ми сконцентрувалися саме на зазначених категоріях дітей", – говорить виконавча директорка "Карітас Івано-Франківськ".

Пів тисячі прикарпатських першачків отримають портфелики від "Карітасу"
Фото ілюстративне: Суспільне Івано-Франківськ

Окрім того, каже Наталія Козакевич, у попередні роки була обов’язковою вимога — мати довідку про склад сім’ї і про доходи. Цьогоріч вирішили, що запитувати про такі документи буде некоректно. Адже та людина, яка має можливість самостійно підготувати дитину до школи, до благодійних фондів звертатися не буде.

Також цього року портфелики першокласників не будуть відразу укомплектовувати необхідним шкільним приладдям. Натомість видадуть сертифікати на суму 500 грн. Батьки самостійно зможуть придбати потрібні канцтовари на цю суму. А для учнів 2-11 класів вартість сертифіката на придбання канцтоварів становитиме 1 000 грн.

Зі слів Наталії Козакевич, щороку на акцію найбільше пожертв надходить від релігійних громад УГКЦ. Допомогти зголосилися також і партнери з "Карітасу" Іспанії. Також із наступного тижня "Карітас Івано-Франківськ" планує запустити фандрайзинговуФандрейзинг або збір коштів — процес залучення грошових коштів та інших ресурсів, які організація не може забезпечити самостійно, та які є необхідними для реалізації певного проєкту або своєї діяльності в цілому. кампанію з пошуку спонсорів і меценатів. Крім того, охочі допомогти можуть надсилати гроші на рахунки фонду чи приносити канцтовари до їхнього офісу.

За три дні від початку реєстрації у фонді отримали вже 150 заявок. Реєстрація першокласників триватиме до 7 серпня. Заявку можна знайти за цим посиланням. Опісля розпочнеться реєстрація для учнів 2-11 класів.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок