Орієнтовно 200 тонн допомоги від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну передали волонтери Калуської міської філії "Союзу українок" на передову та в регіони, що постраждали від військових дій. Як волонтери організували роботу гуманітарного штабу, читайте у репортажі Суспільного.
Хаб "Союзу українок" у Калуші працює з перших днів повномасштабного вторгнення російської армії в Україну. Тут волонтери приймають речі від охочих допомогти переселенцям та армії, закуповують необхідне і самі.
"Продукти, засоби гігієни, медикаменти, підгузки, дитяче харчування, одяг, навіть подушки, ковдри — тобто абсолютно все, що було необхідно. До речі, ми одні з перших відправили чотири вагони на постраждалі території. Це були повністю запаковані вагони, які їхали з нашого міста. Один їхав на Київ і три — на Харків", — розповідає волонтерка Христина Урда.
Зараз штаб переважно допомагає військовим. Необхідне для бійців закуповують за гроші громади та благодійників.
"За час війни ми вже купили дуже багато потрібних речей для наших військових, починаючи від тактичних окулярів, рукавиць і закінчуючи приладами нічного бачення. Минулого тижня відправилось п’ять коліматорних прицілів до наших військових, а також ще один прилад нічного бачення", — каже Христина Урда.
Роман Ратушнюк на початку повномасштабного вторгнення переїхав із Києва до Калуша, звідки родом його дружина. З того часу і допомагає в гуманітарному штабі.
"Допомагаємо дівчатам фізично, бо дівчата в нас тендітні й потребують чоловічої допомоги. Також ми допомагаємо в адміністративній роботі: готуємо шляхові листи, шукаємо спонсорів, які нам донатять", — пояснює волонтер.
Крім грошей, які волонтери отримують від меценатів та небайдужих калушан, біля входу у свій штаб "Союз українок" щодня проводить ярмарок.
"У нас є дівчинка, яка дуже хоче долучитися. Вона — надзвичайно скромна і настільки любить щось робити руками, що закуповує за свої гроші необхідні метаріали й робить прикраси. Згодом приносить їх нам. Так само є дуже смачний бельгійський шоколад. Це — також ручна робота. У нас ціни — від 20 грн. Якщо людина хоче дати більше, ми не відмовляємося, щоб допомогти нашим славним ЗСУ", — розповідає Христина Урда.
Завдяки ярмарку волонтерам вдається отримати приблизно 1 000 грн на тиждень.
Читайте також
- В Івано-Франківську волонтери впіймали чоловіка, який, імовірно, продавав гуманітарну допомогу
- З "ракетою" на авто. Як канадець українського походження привертає увагу до війни в Україні
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!