У Чернієві поблизу Івано-Франківська планують збудувати мікрорайон для переселенців — Марцінків

У Чернієві поблизу Івано-Франківська планують збудувати мікрорайон для переселенців — Марцінків

У Чернієві поблизу Івано-Франківська планують збудувати мікрорайон для переселенців — Марцінків
. Фото: Unsplash/Tierra Mallorca

У селі Черніїв Івано-Франківської територіальної громади міськрада виділила 10 га землі на будівництво житла для людей з інших регіонів України, які вимушено переїхали через бойові дії. Про це Суспільному розповів міський голова Руслан Марцінків.

З його слів, це будуть 5-поверхові будинки з приблизно 2,5 тис. квартир та облаштованою інфраструктурою. Зараз у міськраді створюють проєктні пропозиції та ведуть перемовини з міжнародними партнерами щодо фінансування.

"Розробляємо документацію. У нас є консультанти, зокрема і Євген Глібовицький, який працює в цьому проєкті для того, щоб залучити міжнародні гроші. Ми вже знаємо, скільки може бути приблизно цього житла, які комунікації, соціальна інфраструктура. Але цей проєкт потребує грошей і певного часу для реалізації. Однак його потрібно втілювати, бо ми розуміємо, що частина людей — це не менше 20% вимушених переселенців — залишаться проживати в Івано-Франківську", — каже Марцінків.

За його словами, у Чернієві планують збудувати цілий мікрорайон, проте все залежатиме від фінансування та допомоги міжнародних донорів, яким найближчим часом представлять концепцію житла.

Руслан Марцінків також розповів, що квартири, у яких зможуть мешкати переселенці, належатимуть Івано-Франківській громаді.

"Якщо фінансування на 100% буде від міжнародних партнерів, то у всіх помешканнях зможуть жити вимушені переселенці, якщо ж частину грошей профінансують інвестори, то частина житла буде соціальною, а частина — комерційною", — каже міський голова.

Руслан Марцінків додає, що орієнтовна вартість проєкту складає приблизно 20 млн доларів США.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок