Жителі Надвірної, що на Івано-Франківщині, зібрали 59 ящиків гуманітарної допомоги для маріупольців. Про це в етері Українського радіо Карпати розповіла координаторка волонтерської допомоги для Маріуполя Світлана Гаєвська.
4 квітня волонтерка повернулася з Дніпра, куди особисто привезла 25 ящиків з їжею (макарони, крупи, олія, цукор, сіль, спеції), а також з дитячим харчуванням і одягом. Жінка скористалася можливістю безоплатної доставки гуманітарних вантажів "Укрзалізницею". Попередньо доставляли поштою.
Свою ідею допомогти маріупольцям Світлана Гаєвська реалізує у співпраці зі штабом Пласту в Надвірній. Волонтерка розповідає, що на її заклик люди відгукнулися відразу. Крім збору допомоги, вони почали питати номер картки й переказувати гроші.
"Це — крапля в морі, але це — важливо. Першого разу було п'ять великих важких ящиків з харчами від Надвірнянської міської ради. На другий раз — вісім ящиків від громад Надвірної, Яремча, Ворохти, Делятина, на третій – 10 великих ящиків", — розповідає Світлана.
На четвертий раз волонтерка повезла допомогу сама. У Дніпрі на прохання волонтерів закупила 11 ящиків шампунів та зубної пасти на 11 тис. 978 грн із тих, що люди переказали на картку (усього — 12 тис. 350 грн).
Допомогу надвірнянці доправляють у волонтерський центр "Доброго ранку, ми з Маріуполя", що у Дніпрі. Світлана розповіла, що його створили й опікуються ним маріупольці, яким вдалося евакуюватися: Кирило Долімбаєв, священича родина Перетятьків, єпископ Сергій Горобцов. Спочатку вони були зорієнтовані на земляків з Маріуполя і Волновахи.
"Це мало бути братерство, єднання, щоб свої не розпорошувалися. Але згодом туди почали приходити за допомогою люди з інших областей: з Харкова, Сум, Херсона, Лисичанська, Сєверодонецька. І центр перетворився на волонтерський хаб для усього сходу України", — каже Світлана Гаєвська.
Це — сотні тисяч людей, говорить волонтерка, адже щодня прибувають нові. Їх обліковують та заносять у списки.
"Потрібно все. Це — люди, які не мають нічого або зовсім мінімум", — розповідає Світлана.
З її слів, посилки приходять з усього світу і різних регіонів України. Найбільше людей — уранці, та поїзд спізнився на шість годин і Світлана добралася до центру пообіді.
"Я натрапила на два потоки: одній черзі видавали продуктові набори у великих пакетах, другій – засоби гігієни. Побачила втомлені людські обличчя, на багатьох був розпач. Вразило, що матері були з маленькими дітьми — від немовлят до шкільного віку. Старші ставали в окрему чергу й допомагали батькам взяти гуманітарну допомогу", — переповідає волонтерка.
У центрі переселенці можуть отримати все необхідне, каже Світлана, у тому числі й ліки, проте медпрепаратами волонтерка не займається. Насамперед у Надвірній збирають їжу: готову, суху, яка не псується. Переселенці також потребують засобів гігієни, одягу і взуття.
"Зимове вже не є актуальним — треба літнє. Може бути й весняне, але поки зберемо, поки відправимо, і треба враховувати, що там — тепліше, тому просимо приносити літній одяг і взуття, щоб люди не чекали, щоб одразу мали у що вдягатися", — звертається Світлана Гаєвська.
Вона додає, що велика потреба є також у постільній білизні.
"Я насправді не така відважна, як людям здається, але дуже вперта і досягаю своїх цілей. Я навчилася бути сміливою. У мене є завдання: привезти людям продукти на місце. Чому поїхала: аби вивчити, як це все робиться, як працює "Укрзалізниця", надаючи безкоштовну допомогу в перевезенні", — ділиться Світлана.
П'ять передач гуманітарної допомоги з Надвірної для маріупольців у Дніпро — це не завершення справи. Люди продовжують збирати допомогу.
Читайте також
- З медитаціями та лагідною українізацією. Як у Рогатині на Франківщині працює центр для переселенців
- "Золота жінка". Від початку вторгнення РФ в Україну прикарпатка прихистила 25 переселенців
- Пенсіонерка з Франківщини відправила харків'янам саджанці дерев та квітів
- "Готуємо для наших хлопців із любов’ю". Як у Калуші варять борщ для українських бійців на передову
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!