Через російсько-українську війну третину сільськогосподарських угідь в Україні, ймовірно, не засіють. Відтак цього року втрати сільськогосподарської продукції за різними групами можуть складати від 32% до 71%.
Про це повідомив експерт проєкту "Супровід урядових реформ в Україні" Анатолій Ткачук 6 квітня під час онлайн-конференції з представниками територіальних громад Івано-Франківської та Донецької областей.
Він розповів про ініціативу "Сади перемоги", в межах якої закликають українців ефективно використовувати земельні ділянки, аби зібрати якомога більше врожаю і не допустити продовольчої кризи.
"Що має бути на цих "садах перемоги"? Це — те, що не виробляється у великій кількості виробниками, те, що найбільше уражене сьогодні війною. Це — овочі: від картоплі до кабачків, круп’яні культури, різноманітні культури, які доповнюють харчовий набір: салати, квасоля, нут, також ягоди, спеції", — каже Анатолій Ткачук.
З його слів, у громадах потрібно вирощувати й птицю (курей, качок, гусей), також кролів, овець, тварин, які швидко розмножуються. До "Саду перемоги" просять долучатися кожне селянське домогосподарство, сім’ї, які мають дачі та городи, тергромади, що мають комунальні землі та вимушених переселенців, які могли оселитися у сільській місцевості.
Анатолій Ткачук каже, експерти проєкту "Супровід урядових реформ в Україні" допомагатимуть громадам оцінити потребу в посівних матеріалах, добривах і техніці, пошуках фінансування та проводитимуть інші консультації.
Голова Лисецької територіальної громади Анатолій Лущак каже, у комунальній власності мають понад 20 гектарів вільної землі, тож намагатимуться її засадити.
"У нас є частина виданих паїв — 40 соток приблизно на людину, і це склало проблему обробітку цієї землі. У нас зараз — величезна кількість землі, городів сільгосппризначення і частина паїв, що стоять необроблені, — каже Анатолій Лущак. — Ми провели сьогодні нараду, на якій йшлося про те, щоб обов’язково кожен комунальний заклад — школа, лікарня — за змоги садили".
Також працівники селищної ради звертатимуться до місцевих жителів з проханням активно займатися городництвом, а якщо мають у власності великі земельні ділянки, які не використовують, то засівати їх зерновими культурами.
Що відомо
"Сади перемоги" (овочеві, фруктові та трав'яні сади) висаджували в приватних господарствах і громадських парках у США, Великій Британії, Канаді, Австралії та Німеччині під час двох світових воєн. Вони допомогли вистояти країнам у найскрутніші часи.
Читайте також
- "Необроблену землю будемо вилучати на потреби ЗСУ" — голова Івано-Франківської громади
- Посівна під час війни: прикарпатських аграріїв просять вирощувати більше круп'яних культур та овочів
- Посівна кампанія на Прикарпатті: аграрії готуються обробити 383 тис. га землі
- На Франківщині за потреби учні закладів профтехосвіти можуть допомогти із проведенням в області посівної кампанії
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!