У Галичі на Франківщині роздають безкоштовні обіди для нужденних

У Галичі на Франківщині роздають безкоштовні обіди для нужденних

У Галичі на Франківщині роздають безкоштовні обіди для нужденних
. Фото: Суспільне

У відділенні денного догляду у Галичі на Прикарпатті щоденно безкоштовно харчуються понад 40 жителів громади. Про це Суспільному повідомили у Галицькому територіальному центрі надання соціальних послуг.

Серед відвідувачів є люди, які потребують догляду, самотні, малозабезпечені. Гарячі обіди фінансують за гроші з місцевого бюджету, також співпрацюють з волонтерами, говорить заступниця директора Галицького територіального центру надання соціальних послуг Віра Підгайна.

"Працівники нашого центру теж долучаються. Ми приносимо продукти: картоплю, консервацію, наприклад. Готують тут на місці. Є кухарка, яка щоденно варить їжу", — розповідає Віра Підгайна.

З її слів, вартість обіду для однієї людини у відділенні денного перебування обходиться приблизно 15 грн, бо залучається ще й благодійна допомога.

Під час воєнного стану відвідувачі забирають їжу зі собою. У цьому відділенні можна отримати не лише гарячі обіди, каже завідувачка відділення денного догляду Галицького територіального центру надання соціальних послуг Оксана Білик.

"У нас є ванна, душова кабінка, бойлер, пральна машинка. Кому потрібно, може тут помитися, випрати свої речі, — розповідає Оксана Білик. — Цим усім можуть користуватися наші одинокі, які приходять, а тепер і люди, які вимушено переїхали з інших регіонів України".

Відділення працює у Галичі на вулиці Коновальця, 13, з 8:00 до 17:15.

Окрім того, у Галицькому територіальному центрі надання соціальних послуг є адресна допомога. Соціальна робітниця Тетяна Сербанюк має дев'ять підопічних у громаді.

"Дехто з них, – розповідає жінка, – не має ні пенсії, ні інших виплат. Приношу їм продукти, ліки, помагаю прибрати в домі, на подвір’ї, можу хату побілити. Зараз почнуться польові роботи – теж треба допомогти. Добираюся туди велосипедом. До кожного приходжу двічі на тиждень, але, як треба, то й більше".

Зі слів Тетяни Сербанюк, для самотніх людей важливо не лише принести необхідне, а й просто поговорити, інколи навіть телефоном.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок