Станом на 15 березня на обліку в Івано-Франківському міському центрі зайнятості перебувають 27 людей з інших регіонів. Про це Суспільному розповіла директорка центру Юлія Вінтоняк.

Які професії пропонують людям, зокрема з інших областей країни, що потрібно для того, щоб отримати роботу, та скільки людей вже працевлаштувалися — читайте у репортажі Суспільного.
Олександр переїхав в Івано-Франківськ із Києва. За фахом чоловік — інженер. Каже, на Прикарпатті вдалося швидко знайти роботу за спеціальністю.

"Люди приймають дуже добре. Я знайшов роботу за декілька днів. Тут є така можливість", — розповів Олександр.
На обліку в Івано-Франківському міському центрі зайнятості зараз перебувають 1 900 людей. Зі слів директорки центру Юлії Вінтоняк, серед них є ті, хто був вимушений покинути домівку через війну.

"До нас звернулися 27 внутрішньо переміщених людей. Вони вже мають відповідне посвідчення. 17 із них ми готові надати статус безробітного, адже у них є необхідні для цього документи. Ще десятеро — не мають жодного документа", — розповіла Юлія Вінтоняк.

Для тих, хто шукає роботу у центрі зайнятості, пропонують 240 вакансій.
"Це — робітничі професії. Наприклад, кравчині, також "Укрзалізниця" у Франківську шукає складальників вагонів, стрілочників. Вакансій є багато", — каже Юлія Вінтоняк.
За її словами, для того, щоб стати на облік в центрі зайнятості, потрібно мати із собою:
- паспорт;
- ідентифікаційний код;
- трудову книжку;
- документ про освіту.

Людям, які з певних причин втратили свої документи, потрібно звернутися у центр надання адміністративних послуг для їхнього відновлення. Серед людей, які зареєструвалися в Івано-Франківській громаді як переселенці, документи втратили одиниці, каже директор департаменту адмінпослуг Богдан Питель.
З його слів, станом на 15 березня в Івано-Франківську зареєструвалися понад 12 тис. людей з інших регіонів. Однак це — неповна цифра, адже не всі люди, які приїхали у місто, стали на облік. Є також і ті, хто проїжджає транзитом, тобто не реєструється.

"95% громадян, які вже зареєструвалися, – з документами. Вони мають паспорт громадянина України, пенсійне посвідчення, закордонний паспорт. Також у додатку "Дія" сформований "єДокумент". Він містить усі необхідні відомості", — розповів Богдан Питель.
Читайте також
- У Франківську працює Центр психологічної допомоги. Що про це відомо
- Запропонувати місце у помешканні або знайти житло можна на сайті "Прихисток". Як це працює
- В Івано-Франківську для дітей переселенців організували дозвілля у Католицькому ліцеї
- "Мальтійці" створили в Івано-Франківську "Безпечний простір" для дітей
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!