Іванофранківки передали українським військовим приблизно півтори тисячі аптечок. Жінки шиють їх власноруч у ліцеї № 10 в Івано-Франківську. Тут облаштували невеличку швейну фабрику – майстрині приносять із собою необхідне обладнання, а охочі прикарпатці допомагають тканинами та замками.
Про те, як волонтерки виготовляють та вдосконалюють свої вироби — читайте у репортажі Суспільного.
Зараз майстрині працюють над новою — зручнішою моделлю аптечки. Бо в тих, які шили раніше, не було окремих відділень, розповідає волонтерка Наталія Олійник. Тому для того, щоб військові якомога швидше могли знаходити ліки, майстрині додали спеціальні кишеньки для різних препаратів та медзасобів, а також — ще один замок, щоб аптечка зручно відкривалася.
"Ці аптечки — дуже практичні: є місце для розміщення шприца, джгута. Вони кріпляться на поясі, миттєво відкриваються, людина все може знайти. Все розміщене у своїх комірках. Ми навіть нашиваємо такий шматочок тканини, куди можна покласти ампулки", — пояснює Наталія Олійник.
Аптечки шиють із брезенту, камуфляжної та прогумованої тканини. Зараз матеріалів майстриням вистачає, адже волонтери приносять все необхідне для пошиття аптечок або переказують гроші.
"Коли ми починали шити, у нас жодного шматочка тканини не було. Це все — на волонтерських засадах. Люди приносять нам, телефонують. Ми навіть куртки й джинси пороли й шили. Люди останнє приносять. Навіть бабусі та дідусі несуть старенькі відпорені замочки", — розповідає Наталія Олійник.
У цій волонтерській швейній фабриці кожна майстриня відповідає за пошиття певної частини аптечки. Софія Пундик пришиває до аптечок паски. Дівчина розповідає, що в команді вже добре знають одна одну і зараз у колективі можна знайти моральну підтримку. Софія приходить сюди приблизно о 10:00 і працює до вечора. Впродовж дня, каже дівчина, майстрині можуть зшити 100 аптечок.
"Такі тактичні аптечки насправді зараз коштують дуже і дуже дорого. Дістати їх неможливо, аптечки пересилають з-за кордону, і це — також дуже проблемно. Своєю спільною благодійною волонтерською працею ми хочемо допомогти кожній людині, і, можливо, це врятує чиєсь життя", — розповідає Софія Пундик.
Доєднуються до пошиття аптечок франківки з різних частин міста, розповідає Наталія Олійник. Щоб працювати в школі, майстрині приносять власні швейні машинки. Є й такі, які шиють аптечки вдома, а потім несуть їх сюди. Наприклад, Антоніна Гавриленко сьогодні прийшла з готовими виробами.
"У мирний час я — дизайнерка сумок ручної роботи. А в час небезпеки вирішила, що мої руки теж повинні знадобитися. Це є мій обов’язок, як і будь-якої людини, яка хоче зробити щось корисне для захисту своєї держави", — каже Антоніна Гавриленко.
Крім аптечок, майстрині шиють для військових білизну та мішки. Також нашивають липку стрічку на шеврони для бійців територіальної оборони.
Читайте також
- "Всі кажуть, що смачно". Репортаж із соціальної їдальні у Франківську
- "Мамо, я бачу війну". Прикарпатців запрошують долучитися до проєкту дитячих малюнків про бойові дії
- Франківський хлібокомбінат просить допомогти борошном та олією, щоб випікати безкоштовний хліб
- У Долині на Франківщині подружжя стоматологів безкоштовно надаватиме невідкладну допомогу бійцям
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!