"Мрію вирости". Прикарпатець попросив Ліонеля Мессі про різдвяне диво. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

"Мрію вирости". Прикарпатець попросив Ліонеля Мессі про різдвяне диво. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Ексклюзивно
"Мрію вирости". Прикарпатець попросив Ліонеля Мессі про різдвяне диво. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
. Фото: Суспільне Карпати

Павло Вінтоняк з Космача, що на Івано-Франківщині, звернувся до футболіста Ліонеля Мессі за допомогою. Кожного місяця хлопець потребує 24 тис. грн для закупівлі гормону росту. У 18 років Павло має 1 м 48 см. У нього такий самий діагноз, який поставили медики Мессі у 10-річному віці "дефіцит гормону росту".

Павлу Вінтоняку — 18 років, він — на два роки старший від брата Богдана, але на вигляд — молодший.

"Мрію — вирости". Прикарпатець попросив Ліонеля Мессі створити різдвяне диво
Павло Вінтоняк — зліва, молодший на два роки брат Богдан — справа. Фото: Суспільне Карпати

Хлопцеві залишилося 2-3 роки, під час яких він може колоти необхідний препарат, бо далі зони росту "закриються". Проте у сім'ї уже немає грошей, щоб продовжувати лікування.

У надії на допомогу він звернувся до волонтерки Юлії Таринської з громадської організації "Гуцульські волонтери". Там ініціювали збір грошей та придумали зняти відеозвернення до Ліонеля Мессі.

"Люди збирали гроші з волонтерами, їх вистачило на три місяці. І все – більше вже немає грошей. Ми хотіли звернутися до футболіста Мессі, бо знаємо, що він допомагає таким дітям, як я", — каже Павло Вінтоняк.

Ліонелю Мессі вдалося подолати недугу. Тепер його ріст — 1 м 69 см. Павло каже, що сподівається на різдвяне диво, і його проблему почують небайдужі.

"Мрію — вирости". Прикарпатець попросив Ліонеля Мессі створити різдвяне диво
Хлопець дізнався про діагноз "нестачі гормону росту" у 2019 році. Фото: Суспільне Карпати

Медики поставили діагноз Павлові два роки тому під час проходження медкомісії за направленням військкомату, каже мама Павла — Ольга.

"Здавали ми аналізи в лікарні, всі казали: "Може з часом він "піде вгору". Так дійшло до військкомату. Нас відправили у Франківськ. Там медики виявили, що треба гормон росту. На той момент держава не надавала його, треба було купувати за свої гроші", — розповідає Ольга Вінтоняк.

"Мрію — вирости". Прикарпатець попросив Ліонеля Мессі створити різдвяне диво
Павло Вінтоняк разом з мамою Ольгою. Фото: Суспільне Карпати

Влітку зріст Павла був 1 м 40 см, проте після препаратів для стимулювання гормону росту хлопець почав підростати.

"Спочатку лікарі кололи, пробували, чи мені підійде. Цей препарат підійшов, ну й тоді мама колола. Потім я сам навчився. Штучно собі вводжу у дві руки та ноги, як інсуліном люди колють. Спочатку було страшно. Міг пів години біля того сидіти. А потім звик уже, пробиваю шкірку — навчився колоти без синців", — розповідає Павло Вінтоняк.

Препарат для росту Павло Вінтоняк коле у дві руки та дві ноги
Препарат для росту Павло Вінтоняк коле у дві руки та дві ноги. Фото: Суспільне Карпати

24 тис. грн у місяць на лікування для родини — велика сума, каже мама Оля. Жінка 16 років працювала санітаркою у Космачі, проте потрапила під скорочення.

"Якщо біржа прийме, то попрацюю дев’ять місяців. А далі треба їхати за кордон, гроші заробляти", — говорить Ольга Вінтоняк.

Павло Вінтоняк мріє робити євроремонти
Павло Вінтоняк мріє робити євроремонти. Фото: Суспільне Карпати

Влітку хлопець сам хотів заробити. Він вчиться на муляра-штукатура у Коломийському індустріально-педагогічному фаховому коледжі. Але підприємці відмовляються брати на роботу Павла, каже майстер виробничого навчання закладу Віктор Слободян.

Майстер виробничого навчання Віктор Слободян про студента Павла Вінтоняка
Майстер виробничого навчання Віктор Слободян розповів, як навчається Павло. Фото: Суспільне Карпати

"Коли він йде на практику, думають: "Що ця дитина в нас хоче?". Бо в основному приходять дорослі, тобто високі, фізично сильні хлопці. Їм треба пісок, цеглу носити, подавати. А йому кажуть: “Дякуємо, ми не беремо”. От в цьому є трохи проблема. Хоча він може працювати нарівні, інколи — краще від інших", — говорить Віктор Слободян.

У коледжі намагаються допомогти студенту. Також збирали гроші, каже голова студентської профспілки Коломийського індустріально-педагогічного фахового коледжу Романа Чемерис.

"Мрію — вирости". Прикарпатець попросив Ліонеля Мессі створити різдвяне диво
Голова студентської профспілки Романа Чемерис розповіла про допомогу закладу для Павла. Фото: Суспільне Карпати

"Павлом опікувалися волонтери, цю справу почали рухати. І ми їх, власне, і підтримали. Хочемо звернутися до депутатів місцевих рад, і надіємося, що вони нам допоможуть" — розповіла Романа Чемерис.

Хлопець мріє у майбутньому робити євроремонти, мати власну справу, а ще — створити сім'ю.

Повне відео:

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок