В Івано-Франківській громаді 2022 оголосять роком 80-річчя УПА

В Івано-Франківській громаді 2022 оголосять роком 80-річчя УПА

В Івано-Франківській громаді 2022 оголосять роком 80-річчя УПА
. Фото: Суспільне Карпати

2022 рік в Івано-Франківській громаді планують оголосити роком 80-річчя Української повстанської армії. Про це під час засідання виконавчого комітету повідомив начальник управління внутрішньої політики Ігор Кінаш. Остаточне рішення депутати ухвалять на сесії міської ради.

З його слів, впродовж 2022 року у міськраді планують проводити різні заходи. Більшість приурочать до дат, які пов’язані із життям представників національно-визвольного руху, каже Ігор Кінаш.

"Плануємо організувати зустрічі учнівської молоді з родиною полковника УПА Різуна, відзначення Дня Героїв, святкування річниці проголошення Акту відновлення Української Держави, провести віча в селах та мікрорайонах громади. Влаштуємо конкурс малюнків серед вихованців закладів освіти. Впродовж року буде кілька фестивалів патріотичної пісні, міські змагання з пішого туризму, стрільби та турніри ігрових видів спорту", — розповів Ігор Кінаш.

Крім того, протягом цілого року на міських телеканалах та екранах у місті публікуватимуть матеріали, присвячені річниці УПА. Також, каже Ігор Кінаш, планують презентацію кінострічки "Спомин про шугаївців". Влаштовуватимуть і презентації кількох книг про діяльність УПА. У планах — й створення документальних фільмів про діяльність Української повстанської армії на околицях Івано-Франківської територіальної громади, говорить Ігор Кінаш.

"Буде тактико-диверсійна гра на честь УПА в районі Дем’янового Лазу, двічі її проведемо. Також плануємо проведення молодіжного вишколу у Підпечерах. Влаштовуватимемо поїздки до місць, які пов’язані з діяльністю повстанців, в села Саджава, Гринівка, Лисівка, Глибоке. Будуть поїздки в бункери", — сказав Кінаш.

Впродовж року в Івано-Франківську проведуть театралізовані вистави про діяльність таборів повстанців. Ігор Кінаш каже, що вже запланували провести військово-історичні реконструкції боїв Української повстанської армії та диверсійних груп більшовиків.

З його слів, для людей, які мають статус ветеранів УПА, у міськраді організують пільгове лікування та забезпечать препаратами при захворюваннях серцево-судинної системи, цукрового діабету та онкологічних хворобах. Планують також надати ветеранам пільги, компенсації та надбавки до пенсій.

Ігор Кінаш каже, що у громаді започаткують відзнаки та нагороди міського голови. Їх планують вручати тричі у рік – до Дня Героїв, Дня Незалежності та до Дня створення Української повстанської армії.

Що відомо

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок