У селі Кропивник на Франківщині науковці зафіксували просідання грунту на понад 20 см

У селі Кропивник на Франківщині науковці зафіксували просідання грунту на понад 20 см

Ексклюзивно
У селі Кропивник на Франківщині науковці зафіксували просідання грунту на понад 20 см
. Фото: Суспільне Карпати

У селі Кропивник на Івано-Франківщині науковці зафіксували просідання грунту над шахтними порожнинами на понад 20 см. На цій території розташовані 70 житлових будинків.

Про це Суспільному повідомив професор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Едуард Кузьменко, посилаючись на результати екологічного моніторингу. Його науковці провели влітку і восени 2021 року в Калуській гірничо-промисловій зоні та прилеглих до Калуша селах.

"Відзначаємо просідання на більш ніж 20 сантиметрів із початку проведення вимірів (2013 рік — ред.) на території, де розташовані 70 будівель. Місцеві жителі розповідають про утворення озера у 2019 році та пов’язують це із просіданням грунту. Але для нас — це не матеріал. Щоб дослідити динаміку просідання, треба проводити подальші дослідження", — розповів Едуард Кузьменко.

Читайте також: Вода з 13 свердловин на Калущині перевищує норму засоленості та важких металів

За його словами, зараз варто подбати про підготовку програми відселення людей. Спостерігати за динамікою просідання грунту науковець рекомендує упродовж 2022-2023 років, при цьому щороку проводити екологічні моніторинги.

Цьогорічний моніторинг, окрім вимірювань просідання грунту, передбачав аналіз напружено деформованого стану гірських порід на певній глибині та відбирання проб води із 16 свердловин і озер, які утворилися на хвостосховищі № 2, шламонакопичувачі й Домбровському кар’єрі, каже Едуард Кузьменко.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок