У Надвірнянській райраді прокоментували, що робитимуть із Пнівським замком

У Надвірнянській райраді прокоментували, що робитимуть із Пнівським замком

У Надвірнянській райраді прокоментували, що робитимуть із Пнівським замком
. Суспільне Карпати

Депутати Надвірнянської районної ради, яка є власником Пнівського замку на Прикарпатті, не надсилали жодних скарг на Пасічнянську територіальну громаду до Кабміну та Європейського Союзу з приводу пам’ятки архітектури. Про це у відповіді на інформаційний запит Суспільного повідомив голова районної ради Олександр Кеніз.

За його словами, 18 листопада 2021 року на сесії депутати ухвалили рішення "Про намір передачі в оренду приміщень і будівель". Якщо обранці ухвалять рішення про передачу Пнівського замку в оренду, то її вартість буде встановлена відповідно до законодавства.

"Районна рада від імені та в інтересах територіальних громад здійснює правоможності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами комунальної власності, в тому числі виконує всі майнові операції, може передавати їх у постійне або тимчасове користування, укладати договори у межах державно-приватного партнерства, в тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду", — повідомив у відповіді на запит Олександр Кеніз.

Відповідно до клопотання Пасічнянської сільської ради рішенням сесії районної ради від 19 листопада 2020 року в комунальну власність Пнівської сільської ради передали 28 об'єктів. Пнівський замок у цей перелік не увійшов.

Що відомо

Жителі Пасічнянської територіальної громади, що на Івано-Франківщині, виступили проти передачі в оренду Пнівського замку. За словами голови громади, Надвірнянська районна рада під час реформи децентралізації не передала замок Пасічнянській громаді, на території якої він розташований.

У 2018 році тоді ще Пнівська сільська рада виграла українсько-румунський ґрантовий проєкт "Об’єднані спадщиною". Заступник голови Пасічнянської громади Тарас Юрчило розповів, що зараз реалізацію проєкту призупинили через фактичного власника фортеці — Надвірнянську районну раду. З його слів, районна рада надсилала "якісь незрозумілі листи" в Євросоюз та Кабінет Міністрів щодо Пнівського замку.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок