У центрі Коломиї, що на Івано-Франківщині, комунальники зрубали дві блакитні ялинки. Про це 8 грудня на своїй Facebook-сторінці написав місцевий журналіст Євгеній Гапич і опублікував фото двох поминальних вінків, які він поставив на місці зрубаних дерев. Чоловік каже, що проти зрубу, а в коментарях його підтримали понад 130 людей.
Докладніше про те, що кажуть про інцидент коломияни, і як прокоментував ситуацію журналістці Суспільного голова Коломийської територіальної громади Богдан Станіславський, – читайте у матеріалі.
Те, що на площі Шевченка у центрі Коломиї зрубали дві блакитні ялинки, місцевий журналіст Євгеній Гапич помітив уранці 8 грудня. Тоді дописав про це на Facebook-сторінці.
"От в голові не вкладається! Для чого було таку гарну ялинку зрізати? Хто дав дозвіл?Вони там зовсім з розуму зійшли! Як знищити такі красуні? За це хтось має відповідати", – йдеться у дописі.
Євгеній Гапич каже, що не розуміє, чому у міській раді вирішили зрубати дерева. Окрім того, зі слів чоловіка, комунальники зробили це вночі.
"Ці ялинки досить гармонійно вписувалися на цій площі. І завжди, коли наставали різдвяні свята, їх так само прикрашали. Не так, як головну ялинку, але все одно були гірлянди. Було все гармонійно і людям дуже подобалося. Їх треба було, можливо, десь підрізати, десь сформувати крону. Вони дійсно були окрасою міста", – каже Євгеній Гапич.
Учора чоловік приніс на пеньки ялинок поминальні вінки.
За декілька годин їх віднесли до стели загиблих коломиян в російсько-українській війні. Євгеній Гапич каже, що не знає, хто це зробив.
"Подивився на те, як обговорюють у Facebook, яка реакція коломиян, яка реакція міста на цю подію. Вони почали виправдовуватися. Я вирішив, що раз так, значить треба вшанувати пам’ять цих ялинок, бо їх більше тут не буде", – розповів Євгеній Гапич.
Марія Ткачук із села Велика Кам’янка розповідає, що у Коломию приїздить часто. Жінка каже, вона проти того, що ялинки в місті зрізали, адже біля них ховалася від спеки влітку та відпочивала.
"Найголовніше те, що вони кисень виробляли, і влітку давали прохолоду, а зараз я взагалі не уявляю, як. Влітку – спека, де заховатися від спеки? Рамочку отут поставлять? Я обурена цим. Просто обурена", – каже Марія Ткачук.
Коломиянин Богдан Дем’янюк також шкодує за зрубаними ялинками.
"По-перше, краса, по-друге, повітря очищували. Наскільки я знаю, ось у Європі – я лише приїхав позавчора – там такого безладдя немає. Там ніхто не зрізає дерева, лише в тому випадку, якщо завалилося. Навпаки – насаджують", – розповідає Богдан Дем'янюк.
Зі слів міського голови Коломиї Богдана Станіславського, ялинки комунальники зрубали, бо вони були "аварійно небезпечними". Станіславський каже, що рубали дерева не вночі, а вранці.
"Є комісія управління комунального господарства, яка визначає, які дерева аварійні, а які не аварійні. Щоб ви розуміли, хвойні дерева мають кореневу систему, вони не ламаються. Якщо ви лісом часто гуляєте, то бачите, що дерева хвойні якраз з цілою кореневою системою падають, і виривається коріння. Там якраз так і було: є обгороджена бетоном земельна ділянка, де раніше росла ялинка. Вона має послаблену кореневу систему, і могла становити загрозу для навколишніх", – розповів голова Коломийської громади.
Також, за словами Богдана Станіславського, у Коломиї упродовж 2022-2023 років планують реконструювати площі Ринок, Шевченка, Відродження та прилеглі вулиці, тож вирубка ялинок – частина підготовчих робіт. Богдан Станіславський сказав, що ще не готовий повідомити, скільки коштуватимуть ці роботи, однак гроші, каже, на це закладуть під час формування бюджету на наступний рік. За його словами, зрубані ялинки використовуватимуть як дрова для потреб міста.
Читайте також
- У лісах Івано-Франківщини до Нового року планують зрубати понад 23 тис. ялинок
- Стало відомо, де на Прикарпатті незаконно вирубують ялинки
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!