Перейти до основного змісту
Стало відомо, в якому стані перебувають бомбосховища Івано-Франківська

Стало відомо, в якому стані перебувають бомбосховища Івано-Франківська

Стало відомо, в якому стані перебувають бомбосховища Івано-Франківська
. Фото: Суспільне Львів

В Івано-Франківську із 48 бомбосховищ до користування готові 11. Про це на оперативній нараді у міського голови повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів Ігор Влізло.

За його словами, у 48 захисних спорудах можна вмістити приблизно до 25,5 тис. людей. Є три протирадіаційні сховища на 500 людей і одна споруда подвійного призначення, розрахована на 542 людини. Такі сховища повинні бути облаштовані вентиляцією, запасним живленням, освітленням, туалетом. Також там мають бути лавки, питна вода, протигази та медикаменти.

Ігор Влізло каже, що є три оцінки готовності сховищ:

  • готові до призначення — 11 споруд — 2960 людей;
  • обмежено готові — дев’ять споруд — 1750 людей;
  • неготові — 25 — на 20 тис. людей.

Одна захисна споруда подвійного призначення розташована на вулиці Мазепи у житловому комплексі "Липки". Вона розрахована на 542 людини.

Зі слів Ігоря Влізла, готові до призначення бомбосховища будували в період з 1971 по 1993 роки на підприємствах стратегічно-оборонного значення.

"Обмежено готові — зайти можна, світло є, але немає витяжки, медикаментів. Тобто люди у випадку збройних дій можуть сховатися, але ми там не можемо перебувати три доби, як це передбачено класичною захисною спорудою", — каже Ігор Влізло.

Усі решта сховища — не готові, більшість з них затоплені водою.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів розповідає, що протирадіаційні укриття зараз є в робочому стані. Вони розташовані в медичному університеті, в управлінні будівельно-монтажних робіт "Укрзалізниці" та на Івано-Франківському ліспромкомбінаті.

За словами Ігоря Влізла, у підвальних приміщеннях освітніх закладів на кілька годин можуть сховатися до 25 тис. людей. Також притулок на кілька годин можуть знайти до 55 тис. літніх іванофранківців у 409 підвалах будинків на період, поки відбуваються бойові дії.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків доручив керівникам департаментів та своїм заступникам перевірити сховища.

"Досвід — всі ховаються в підвалах. Питання, щоб підвали були бодай обмежено придатні для того, щоб там переховуватися. Врахуйте ще момент можливої паніки. Сьогодні війна — це тільки 20% йде зброєю, решта 80% — це психологія. Я чому говорю про бомбардування, тому що війна ж — психологічна. Де найбільше проукраїнська позиція? На заході України. Що треба робити? Ну, далі не буду розказувати. Вибирається пара точок, точково робиться паніка — от і все. Я кажу, дай Боже, щоб цього не було. Але в разі чогось, ми маємо знати, як діяти", — каже Марцінків.

Станом на 21 квітня 2021 року, із 49 бомбосховищ в місті Івано-Франківськ, 12 були повністю придатні, а 11 – обмежено придатні.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок