Як вберегтися від грипу в умовах пандемії COVID-19: поради франківських медиків

Як вберегтися від грипу в умовах пандемії COVID-19: поради франківських медиків

Як вберегтися від грипу в умовах пандемії COVID-19: поради франківських медиків
. ДУ "Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України"

Працівники поліклінік і лікарень Івано-Франківська очікують на вакцини від грипу, які повинні надійти в аптеки міста. Перший пік захворювання на грип та ГРВІ медики очікують в листопаді. Ускладнює ситуацію з грипом епідемія коронавірусу. Про це Суспільному повідомила директорка міського "Центру первинної медичної та консультативно-діагностичної допомоги" Ольга Савчук.

"Вакцинами від COVID-19 та грипу можна вакцинуватися навіть в один день, немає таких протипоказів, тому що це є дві інактивовані вакцини. Вони практично є генно-інженерні – не вступають в різкий дисонанс між собою й організмом. Обов’язково всі зійшлися на думці, що треба вакцинуватися і від грипу, і від коронавірусу", – каже Ольга Савчук.

За її словами, грип не характеризується високою летальністю, але може викликати важку пневмонію.

"Тому, коли є грип і коронавірус в організмі, дуже важко життя такій людині зберегти", – розповідає Ольга Савчук.

У новому епідемічному сезоні медики очікують три нових штами грипу. У групі ризику – літні люди та люди із супутніми хворобами, каже директор Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Руслан Савчук. За його словами, в Україну надійдуть 30 тис. доз вакцини проти цих штамів грипу.

"Ці дози будуть розподілені по регіонах і вакцинуватимуть найперше медиків, які працюють у закладах охорони здоров’я, які надають сьогодні допомогу пацієнтам з коронавірусною допомогою. Розподіл, який буде для нашої області, ми згодом побачимо", – каже Руслан Савчук.

За його словами, впродовж минулого тижня в Івано-Франківській області на гострі респіраторні захворювання та грип захворіли 5 990 людей, з них – 3 457 дітей шкільного віку. Руслан Савчук каже, захворюваність зростає та область поступово входить до нового епідемічного сезону.

Читайте також

  • В лікарнях Івано-Франківщини 55% пацієнтів з COVID-19 — киснезалежні
  • "Біди ще немає, але є показник росту" — Марцінків про ситуацію з COVID-19 у Франківській громаді
  • На Франківщині у дев’яти лікарнях реанімації заповнені на 100% киснезалежними пацієнтами

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок