Створює авторські соуси з місцевих продуктів. Іванофранківка Юлія Гомеляк

Створює авторські соуси з місцевих продуктів. Іванофранківка Юлія Гомеляк

Створює авторські соуси з місцевих продуктів. Іванофранківка Юлія Гомеляк
. Юлія Гомеляк/Facebook

Прикарпатка Юлія Гомеляк створює авторські соуси. Кулінарка використовує місцеві продукти, щоб створити соуси, притаманні для української кухні. Так з'явився калиновий та бруснично-грушевий соуси. Про те, як придумує та створює нові смаки, Юлія розповіла кореспондентці Суспільного.

"Ткемалі у нас відоме, а чому? Які можна створити українські соуси? В нас соуси не дуже популярні, саме в нашій національній кухні. Я вирішила, що треба щось із цим робити, і подумала, що калина мала би підійти найкраще. І справді, добре смакує до м’яса. З трав я додавала базилік, м’яту (це теж така українська рослина) і різні спеції. Інколи можу навіть секретний інгредієнт – трішки коньяку додати!", – розповідає Юлія Гомеляк.

Соус з калини
Соус з калини. Суспільне Карпати

Кулінарка починає готувати калиновий соус наприкінці осені, коли ягода промерзне і віддасть гіркоту. Ще один сезонний авторський соус – динно-обліпиховий.

Сезонний динно-обліпиховий соус
Сезонний динно-обліпиховий соус. Суспільне Карпати

"Я його дуже люблю, його можна до курки додавати – пасує, а так само до сиру. І, коли я хочу щось особливе, то я його завжди готую. Це – прекрасне поєднання, а якщо ще додати родзинки, то цей соус справді виходить з родзинками у прямому та переносному значенні", – каже господиня.

Іванофранківка Юлія Гомеляк готує соус
Іванофранківка Юлія Гомеляк готує соус. Суспільне Карпати

Юлія експериментує зі смаками. Так з’явилися апельсиново-лимонний соус, сливово-банановий. Також дівчина готує яблучно-імбирне чатні та уже традиційну аджику, ткемалі. Завдяки грузинському соусу про Юлію дізналися як про кулінарку.

Кулінарка експериментує, а також готує популярні соуси
Кулінарка експериментує, а також готує популярні соуси. Суспільне Карпати

"Мій тепер вже чоловік зробив фото, де я біля цих десятків баночок сиджу така втомлена. Я виставила у Facebook, підписала, що готувала ткемалі. І люди, ті, що в мене у друзях, почали питати: "О, а можна баночку, можна баночку, чи продаєте?”.

Юлія готує соус ткемалі
Юлія готує соус ткемалі. Юлія Гомеляк/Facebook

Кулінарка планує зав’ялити сливи та помідори, а ще – навчитися готувати страви з “Енеїди” Котляревського.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок