Прикарпатські депутати просять відтермінувати проведення медреформи до 31 грудня

Прикарпатські депутати просять відтермінувати проведення медреформи до 31 грудня

Прикарпатські депутати просять відтермінувати проведення медреформи до 31 грудня
. Суспільне Карпати

До 31 грудня просять депутати відтермінувати проведення медичної реформи у прикарпатських закладах охорони здоров’я вторинного та третинного рівнів. А з першого квітня провести її в тестовому режимі. Таке рішення сьогодні ухвалили на 34-й сесії облради.

Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк у своїй доповіді повідомив, що запровадження медичної реформи із першого квітня неможливе як фінансово – це нестача на зарплати та на компенсацію звільненим працівникам - так і законодавчо. І це ще не весь перелік.

"У більшості лікарень матеріальна база, обладнання – ще радянські. Більшість рентгенобладнання, фізіотерапевтичного, діагностичного - ще з часів Радянського Союзу. Сьогодні у реформу це обладнання не ввійде. Треба забезпечити обладнанням, а потім йти у реформу. Наступне питання, яке тривожить, – це оплата медично-інформаційним системам і придбання комп’ютерного обладнання", - поінформував Манолій Піцуряк.

Депутат облради Роман Ткач зауважив, що доречно було б впроваджувати медичну реформу після того, як закінчиться децентралізація. Також і інші депутати висловилися з цього приводу.

"14 тисяч працівників, які працюють у вищих медичних навчальних закладах, - професори, доценти є топовими фахівцями у своїй галузі, з першого квітня позбавлені прав оперувати, лікувати чи надавати допомогу нашим громадянам", - каже депутат облради Олег Атаманюк.

Депутат обласної ради Володимир Кифорук розповідає: "220 кваліфікованих працівників тільки в місті Коломия, уявіть собі, із 450. В мене по лікарні інфекційній 50 працівників я мушу звільнити".

7 лютого на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики вирішили винести на сесію пропозицію про відтермінування реформи. Тоді директорка обласного департаменту фінансів Ірини Мацькевич у своєму виступі сказала, що станом на перше квітня в області не вистачатиме 36 мільйонів гривень для фінансування обласних закладів охорони здоров’я.

Авторка: Ірина Андріїв

На початок