Марафон. Івано-Франківськ і сміття: історія з продовженням

Марафон. Івано-Франківськ і сміття: історія з продовженням

Марафон. Івано-Франківськ і сміття: історія з продовженням
. Суспільне Карпати

Понад 1 300 контейнерів для сміття встановлено в Івано-Франківську. Раз на два роки їх обновлюють, - каже директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради Михайло Смушак. Також у центрі міста знаходяться підземні смітники. Схожих в Україні ще не проєктували.

"Мені подобається, як прибирають, зокрема, в тому мікрорайоні, де я проживаю, на Шевченка. В мене є позиція, що чисто там, де людина береже чистоту, і там, де вони не смітять. Тому мені здається, що важливо, щоб і в свідомості мешканців нашого міста була позиція в цьому стабільна", - каже франківка Ілона Мурзова.

Вона додає, що не раз спільно зі своїми друзями організовувала ініціативу прибирання Вовчинецьких гір. Шукала охочих допомогти у прибиранні сміття через мережу Facebook.

"Ми жартуємо, що точно знаємо, коли в нашій країні все буде прекрасно, в місті, коли всі будуть задоволені якістю життя, коли ми прийдемо прибирати Вовчинецькі гори, а вони будуть чисті. Інтуїтивно вибрали локацію Вовчинецькі гори і кожного разу їх зустрічаємо брудними. Саме той бруд, не той, знаєте, що вітер занесе, а це пляшки залишають, такий знаєте людський фактор", - розповідає Ілона Мурзова.

Леся Дешко каже, що в Івано-Франківську немає куди викидати побутове сміття, хоча оплата за його вивезення зросла. Кожен місяць жінка платить за вивезення сміття 40 гривень.

"От якщо старі меблі, куди їх діти? Треба домовитися за машину і безплатно їм привезти. Ну але машина коштує не мало. І пенсіонеру викинути якесь поламане крісло чи ліжко практично не можливо", - ділиться Леся Дешко.

В ОСББ на вулиці Набережній імені Василя Стефаника, 32, де мешкає Леся Дешко є п’ять сміттєвих баків, але ними часто користуються жителі приватних будинків, каже жінка. Грошей на те, аби повністю обгородити контейнерний майданчик і поставити замки, в ОСББ, поки що немає: "Приїжджає машина і вигружають цілі багажники сміття. Було таке, що чоловік, сусід, він людина з інвалідністю, і звернув увагу, обурився, чому ми маєм платити за їхнє сміття, то його навіть побили".

Тариф на вивезення сміття в Івано-Франківську сьогодні становить 22 гривні щомісяця з одного жителя. Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради Михайло Смушак розповідає, що вивозять сміття 1 або 2 рази на день. У місті працюють два перевізники.

У центрі Івано-Франківська на вулиці Грушевського вісім місяців тому облаштували підземний майданчик для сміття. Вартість його встановлення - 500 тис. грн. У центральній частині міста потрібно ще 5-6 таких майданчиків, каже директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради Михайло Смушак: "Центральна частина міста в Івано-Франківську, вона є дуже щільно забудована і санітарних норм, щоби розмістити майданчик, на жаль, є дуже мало. І дуже проблемне місце в нас був майданчик на вулиці Грушевського. Така дуже пішохідна зона, дуже великий трафік людей там і відповідно був смітник. Він себе досить непогано зарекомендував, в принципі, люди ним користуються, єдине, що поки що його є недостатньо, але його перевагами є те, що невидно сміття, воно не розлітається, воно не має неприємного запаху, в принципі загалом, естетично гарно виглядає. Коли ти проходиш попри цей майданчик, інколи навіть і не подумаєш, що власне там, під землею, є смітники".

Авторка: Оксана Василик

На початок