Марафон. В ОТГ Прикарпаття вчаться сортувати сміття

Марафон. В ОТГ Прикарпаття вчаться сортувати сміття

Марафон. В ОТГ Прикарпаття вчаться сортувати сміття
.

Сортують сміття у Верховині, Печеніжинській та Брошнівській ОТГ. Про це повідомив начальник відділу економіки природоохоронної діяльності управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Петро Кульба. Нижньовербівська і Печеніжинська ОТГ уклали угоду про співробітництво, яка передбачає спільну реалізацію відсортованих відходів.

Олешанська об’єднана територіальна громада створена у травні 2017 року. Налічує 10 населених пунктів. Загальна чисельність населення близько шести тисяч людей. Є проблема з вивезенням сміття, - каже голова ОТГ.

«Санкціоноване сміттєзвалище хотіли зробити вісім років тому, але олешанці були проти. Треба налагоджувати роздільний збір сміття, але поки що ОТГ не має де реалізовувати відсортовані відходи, - каже голова ОТГ Богдан Двояк, -поки що ми напівстихійно сміття вивозимо частково на офіційне сміттєзвалище. У нас є в Тлумачі і в Обертині. А частково доводиться утилізувати несанкціоновані смітники своїми силами. Вивозиться, не можу сказати, що регулярно, не хочу лукавити, ми хотіли в тому році придбати сміттєвоз, нам не вдалося. У цьому році ми зробили екологічний запит».

Роксолана Козарук каже, що у селі Турка П’ядицької ОТГ, де вона мешкає, донедавна було стихійне сміттєзвалище. Сама дівчина сортує сміття і здає у пункти прийому: «Ситуація з побутовими відходами дуже серйозна, і, на мій погляд, вона зовсім не контролюється. Біля сміттєзвалищ дуже хаотично все облаштовано, просто жах. По селах також, по різних районах. У нас річка є – вона повністю засмічена. Ми вдома, якщо чесно, стараємося сортувати хоча би мінімально, наскільки це можливо. Тобто скло ми стараємося здавати в спеціальні пункти прийому, побутові відходи ми також стараємось хоч якось ізолювати, щоб не було такого, щоб все в купу викидати. Також стараємося папір окремо, на макулатуру досить часто здаємо».

Сортувати сміття повинні у всіх ОТГ. Цього вимагає Закон України. Начальник відділу економіки природоохоронної діяльності управління екології та природних ресурсів ОДА Петро Кульба важає: «Відповідно до нашої угоди про євроінтеграцію, завдання перед всіма областями стоїть щодо розроблення регіонального плану щодо поводження з відходами. Україна як держава розробила стратегію поводження з відходами до 30-го року, і там передбачено, що ми зобов’язалися до 2030 року 50% твердих побутових відходів сортувати.

Ліквідовує стихійні сміттєзвалища, згідно із законом, місцева влада. Щоквартально органи місцевого самоврядування, зокрема ОТГ, повідомляють управління екології, скільки було ліквідовано стихійних сміттєзвалищ, каже начальник відділу економіки природоохоронної діяльності управління екології та природних ресурсів ОДА Петро Кульба: «2016 рік – виявлено 802 стихійні сміттєзвалища, ліквідовано 790. 2017 рік – виявлено 895, ліквідовано 841. Три квартали 2019 року, тому, що зараз вони якраз будуть звітуватися, щодо четвертого кварталу, виявлено 517, ліквідовано 44».

Авторка: Оксана Василик

На початок