Медична комісія облради Прикарпаття рекомендує відтермінувати медреформу

Медична комісія облради Прикарпаття рекомендує відтермінувати медреформу

Медична комісія облради Прикарпаття рекомендує відтермінувати медреформу
.

Медична комісія обласної ради рекомендуватиме депутатам звернутися до керівництва держави та всіх обласних рад, щоб відтермінувати медичну реформу до 1 січня 2021 року.

Станом на перше квітня не вистачатиме 36 мільйонів гривень для фінансування обласних закладів охорони здоров’я. Про це сьогодні на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики повідомила директорка обласного департаменту фінансів Ірина Мацькевич.

В.о. директора обласного департаменту охорони здоров’я Ірина Кобельська каже: "У нас є 18 недофінансованих закладів. Таких закладів може бути більше як 50%. Це наших сім фтизіатричних закладів (обласний і шість районних), чотири стоматологічні поліклініки, обласний шкірвенерологічний диспансер і ще дві-три районні лікарні".

Учасники засідання обговорили проблеми та ризики проведення медичної реформи у закладах охорони здоров’я вторинного та третинного рівнів. За словами Ірини Кобельської, 75% обласних закладів охорони здоров’я готові до контрактування з Національною службою здоров’я, проте навіть вони ще не розпочали подавати заяви. Заслухавши усі точки зору, комісія вирішила підготувати звернення до керівництва держави та всіх обласних рад стосовно відтермінування медичної реформи до 1 січня 2021 року.

"Зараз нереальні вимоги: якщо у тебе в лікарні нема трьох анестезіологів, ти не можеш претендувати на надання хірургічної допомоги. Останні двадцять років, маючи одну посаду анестезіолога, ми могли надавати медпослуги, а сьогодні – ні. Ми знайдемо тих анестезіологів, але за один-два дні це не можна зробити. Тому, якби такий перехідний етап був, це було б нормально", – коментує ситуацію голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я Манолій Піцуряк.

До слова, представники Національної служби здоров’я України 30 січня провели зустріч із керівниками медичних закладів області. За словами директорки Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Мар’яни Возниці, 63 медичні заклади Івано-Франківщини мають увійти в реформу співпраці з Національною службою здоров’я України з першого квітня. Платитимуть закладам будь-якої форми власності за 27 пакетами послуг.

Авторка: Ірина Андріїв

На початок