Стало відомо, чому на Франківщині зменшилася кількість усиновлених дітей

Стало відомо, чому на Франківщині зменшилася кількість усиновлених дітей

Стало відомо, чому на Франківщині зменшилася кількість усиновлених дітей
. Google

В Івано-Франківській області зменшується кількість дітей, яким знаходять нову сім’ю. Погіршення ситуації з усиновленням Суспільному прокоментувала в.о начальника служби у справах захисту дітей облдержадміністрації Віталія Попович.

Чиновниця називає кілька чинників, які вплинули на зменшення кількості усиновлень. Зокрема, й пандемію COVID-19.

"Усиновлення йде тільки через суд. У 2020-му році рішення не набували законної сили. І якщо у 2019-му ми мали 24 усиновлення, то у 2020-му – тільки 14", – каже Віталія Попович.

Таку результативність роботи прикарпатської служби у справах захисту дітей члени тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України аргументують тим, що через реформу децентралізації відповідні структури ще не створені у всіх територіальних громадах області.

"Нами було виявлено достатньо багато грубих і, на жаль, системних порушень прав дитини. При цьому мушу констатувати, що відповідний орган влади, який мав би нести відповідальність, попереджати, не допускати порушення прав дитини, служба у справах дітей, сьогодні повноцінно не працює в Івано-Франківській області", – повідомив депутат ВРУ Юрій Павленко.

Віталія Попович, натомість, запевняє, що громади працюють над створенням відповідних служб. І додає, що на даний момент тільки 13 ТГ не мають повноцінних структур.

"У нас на сьогоднішній день немає служб у справах дітей у всіх громадах. Там, де немає – на когось із працівників за сумісництвом покладено обов’язки цивільно-правового захисту дітей. Таких громад є 13, решта постворювали. Проте серед них є такі, що не мають юридичної особи", – пояснює держслужбовиця.

Нагадаємо, за підсумками 2020-го року Івано-Франківська область увійшла до переліку 4-х областей, де кількість дітей у прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу зменшилася. Цю інформацію оприлюднив член тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України Юрій Павленко на прес-брифінгу за результатами виїзного засідання ТСК в Івано-Франківську.

Він зазначив, що національне усиновлення в 2020-му році зменшилося в Івано-Франківській області майже на 50 %. За словами Павленка, це – один із найгірших показників в Україні.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок