Обласна рада скасувала рішення про ліквідацію "Теплого дому" у Долині

Обласна рада скасувала рішення про ліквідацію "Теплого дому" у Долині

Обласна рада скасувала рішення про ліквідацію "Теплого дому" у Долині
. Суспільне Карпати

Івано-Франківська обласна рада скасувала своє рішення про ліквідацію Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей "Теплий дім". Таке рішення ухвалили під час сесії 23-го квітня, пише Суспільне Карпати.

В.о. керівника служби у справах дітей ОДА Віталія Попович звернулася до депутатів скасувати проєкт-рішення від 19-го лютого.

За її словами, тимчасова комісія Верховної Ради другого березня вказала на недоліки, які могли порушити права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

"Сьогодні тимчасова комісія Верховної ради була у двох закладах соціальної підтримки дітей та сімей. Зараз в області є чотири заклади соціального захисту. Уже сьогодні заклади наповнені на 105 %. Якщо будемо говорити про закриття бодай одного, то я запитаю вас – куди подінуться дітки, які перебувають у закладах, куди ми їх подінемо, – каже Віталія Попович. – Сьогодні, зваживши на всі зауваження, взявши відповідальність за недоліки, ми просимо звернути увагу і проголосувати за скасування рішення про ліквідацію, щоб зберегти у підпорядкуванні облради заклад".

Віталія Попович каже, що у 2019-му році у сім’ї влаштували 24 дитини, а у 2020-му – 13. Показник знизився через пандемію та роботу в умовах карантину.

Голова ОДА Андрій Бойчук повідомив, що відкрито дисциплінарне провадження стосовно керівника служби у справах дітей Івана Ковалика. Розслідування досі триває.

"Так буває, що люди не залізні, іноді роблять помилки. Виявляють причини та умови такого проступку. Хтось говорив про передачу в громаду, а хтось написав рішення про ліквідацію. Були наслідки – семеро дітей відправили туди, куди не мали, розлучили братів. Але соціальна справедливість була відновлена", – сказав Андрій Бойчук.

Також голова облдержадміністрації вибачився перед депутатським корпусом за те рішення, яке їм довелося ухвалити 19-го лютого, та зазначив, що депутаті невинні у прийнятті цього рішення.

Віталія Попович додала, що поки що грошей на фінансування "Теплого дому" немає. За її словами адміністрація повинна підрахувати, скільки коштів потрібно на утримання закладу, потім цю пропозицію винесуть на розгляд обласної ради.

Під час обговорення депутати були незадоволені виступом представниці служби у справах дітей. Депутати вважають, що служба "підставила" депутатів, пропонувавши 19-го лютого проголосувати за ліквідацію "Теплого дому".

До слова, перед розглядом цього питання перший заступник голови обласної ради Василь Гладій повідомив, що облрада отримала лист від тимчасової комісії нардепів з рекомендацією відновити роботу "Теплого дому". У ньому також просять залишити заклад в обласному підпорядкуванні без передачі у підпорядкування Долинської міської ради. За словами Василя Гладія, центри соціальної підтримки дітей та сімей перебувають у підпорядкуванні місцевої влади. Саме тому депутати облради підготували звернення до уряду з проханням законодавчо врегулювати діяльність центрів на обласному рівні. Голова обласної ради Олександр Сич наголосив, що законодавча база, яка б регулювала утримання центрів підтримки дітей на сімей на рівні області, відсутня. Тому потрібно внести зміни до законодавства, щоб не виникало таких ситуацій.

Після обговорення та дискусій депутати обласної ради вирішили підтримати проєкт-рішення та скасувати рішення від 19-го лютого про ліквідацію "Теплого дому". За це рішення проголосували 77 депутатів.

Що відомо

  • 19-го лютого обласна рада ухвалила рішення щодо ліквідації "Теплого дому". Дітей мали перевести у Тлумацький заклад, а на балансі Долинської міської ради створити інклюзивно-ресурсний центр. В обласній службі у справах дітей повідомили, що таке рішення ухвалили через дороговартісне утримання закладу.
  • Того ж дня приблизно 25 людей зібралися під адміністративним будинком в Івано-Франківську на протест. Вони просили не закривати Долинський обласний центр.
  • Першого квітня народні депутати України у складі тимчасової слідчої комісії відвідали Долинський обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей "Теплий дім". Разом із ними були представники облдержадміністрації та Долинської міської ради.
  • Про скасування рішення облради про ліквідацію "Теплого дому" стало відомо дев'ятого квітня. В.о. начальника служби у справах дітей ОДА Віталія Попович розповіла, що від Івано-Франківської ОДА та деяких депутатів отримали відповідне звернення.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок