У Прикарпатському університеті розповіли, чому вдалося випередити інші виші у рейтингу SCImago

У Прикарпатському університеті розповіли, чому вдалося випередити інші виші у рейтингу SCImago

У Прикарпатському університеті розповіли, чому вдалося випередити інші виші у рейтингу SCImago
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Прикарпатський університет посів перше місце серед українських вищих навчальних закладів у світовому рейтингу Scimago Institutions Rankings. Минулого року виш зайняв другу сходинку в цьому рейтингу, пише Суспільне Карпати.

Нагадаємо, цей рейтинг публікується з 2009-го року науково-дослідницькою організацією, що базується в Іспанії. Щоб потрапити до рейтингу, потрібно опублікувати не менш, як 100 унікальних наукових статей та популяризувати наукові здобутки у суспільстві.

У Прикарпатському університеті розповіли, чому вдалося випередити інші виші у рейтингу SCImago
У Прикарпатському університеті розповіли, чому вдалося випередити інші виші у рейтингу SCImago. Суспільне Карпати

Працівники кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету у лабораторії, в якій досліджують дрозофілів, проводять 5 різних експериментів, розповідає студентка магістратури Аліна Заячківська.

"У цій кімнаті підтримується стала температура, близько 24-25 градусів. Так само контролюється освітлення і вологість. Тобто підтримуються сталі умови для проживання мух. Ви можете побачити клітки, в яких утримується близько ста мух. І тут вони мають доступ до середовища, де ми додаємо сполуку чи речовини, які ми досліджуємо для різних проєктів", — каже Аліна Заячківська.

Аліна Заячківська
Аліна Заячківська. Суспільне Карпати

У доробку дівчини вже є 5 опублікованих наукових статей у міжнародних журналах, які вона написала у співавторстві.

Доктор біологічних наук Володимир Лущак – найбільш цитований науковець серед працівників Прикарпатського національного університету. У виші він завідує кафедрою біохімії та біотехнології. Науковець каже, наразі займається тим, що пропагує науку в суспільстві: "Найбільша проблема – це те, що люди не цікавляться наукою, люди не хочуть бути здоровими, люди лінуються для себе працювати. І ще одна проблема те, що до нас не йдуть студенти вчитися, дуже мало студентів. В нас дуже добрі студенти, але непопулярність полягає в тому, що в професора Лущака треба працювати багато".

Доктор біологічних наук Володимир Лущак
Доктор біологічних наук Володимир Лущак. Суспільне Карпати

Олег Лущак протягом минулого року написав 19 праць, які взяла до уваги група іспанських науковців SCImago при складанні рейтингу університету. Це - наукові статті на різні теми, розповідає Олег Лущак.

"Перший напрямок – це ми досліджуємо можливість використання речовин природнього походження для продовження тривалості якості життя. Ці дослідження ми проводимо на плодових мушках дрозофілах і на мишах. Ми досліджуємо, наскільки це взагалі можна використовувати. Екстракт, наприклад, рослин Карпатського регіону і не тільки. Це раз. І по-друге ми досліджуємо безпосередньо можливість використання певних речовин, які вигідно можна знайти якраз в цих екстрактах", — каже доктор біологічних наук Володимир Лущак.

Минулого року Прикарпатський університет посів другу сходинку в рейтингу Scimago Institutions Rankings. Першість цього року свідчить про динаміку росту наукових досягнень, каже ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда. Він розповідає, за якими критеріями оцінювали вищі навчальні заклади: "46-50% — це наукові здобутки університетів. 30% — це інноваційна діяльність і 20% — це робота в інтернет-мережах з метою популяризації цих наукових здобутків".

Ректор додає, що перше місце для Прикарпатського університету – це велика честь.

Читайте також

На початок