У Бурштинській громаді закриють малокомплектні школи

У Бурштинській громаді закриють малокомплектні школи

У Бурштинській громаді закриють малокомплектні школи
. Суспільне Карпати

Малокомплектні школи Бурштинської територіальної громади з нового навчального року призупинять освітній процес. Дітей шкільними автобусами довозитимуть на навчання у міські ліцеї, пише Суспільне Карпати.

Педагогічний колектив виступає проти такого рішення міської влади. Завідувачка Сарниківської філії Тетяна Федик під час засідання сесії міської ради звернулася до депутатів з проханням не закривати школу. Вона погоджується, що 31 учень для навчального закладу – це мало, і громада зекономить на закритті. Проте через погану дорогу, яка веде до села, страждатимуть діти. Та й витрати на підвезення учнів будуть немалими.

У Бурштинській громаді закриють малокомплектні школи
У Бурштинській громаді закриють малокомплектні школи. Суспільне Карпати

"Мені жаль тих діточок, вони є заручниками ситуації. 12 кілометрів автобусом по тій дорозі… Ми прекрасно розуміємо і не тішимо себе ілюзіями , що він буде їздити. Він не буде їздити на Сарники — це далеко. Будь ласка, зробіть виїзну комісію. Я нічого проти не маю. Приїдьте всі своїми машинами. Кожен день автобус не поїде. В нас високі рейсові автобуси не хочуть їхати", — каже Тетяна Федик.

"Початкова школа має бути в кожному селі, а освіта доступною", — вважає директорка Старомартинівської школи Мар’яна Савчук. У її начальному закладі класи не заповнені, однак у кожному — більше чотирьох учнів, що відповідає освітнім вимогам.

Читайте також: Міська влада Бурштина ініціює закриття гімназії всупереч позиції педагогів та батьків

"Початкова школа матиме 17 дітей, з них у четвертому класі буде семеро, у третьому – п’ять, і в першому класі – теж п’ятеро. Тобто в нас є класи. І коли приїжджала комісія, бачила, які в нас створені умови в школі. Тепло, класи забезпечені відповідним обладнанням до НУШ, партами, дошками", — каже Мар’яна Савчук.

Підтримати вчителів та відстояти позицію проти закриття шкіл приїхали і батьки. Один з них батько двох учнів Сарниківської школи.

У Бурштинській громаді закриють малокомплектні школи
У Бурштинській громаді закриють малокомплектні школи. Суспільне Карпати

"Дуже багато в селі людей незадоволені тим, що відбувається. Нас не підготували до цього переходу. І тому багато людей і вчителів не знають, що відбувається. Я вирішив приєднатися до вчителів, до батьків, щоб відстояти і дізнатися, що конкретно планується для села", — каже житель села Сарники Мар’ян.

Начальниця Бурштинського відділу освіти Іванна Томин пояснює, що така реформа впроваджується відповідно до затвердженої концепції розвитку освіти у громаді. І спрямована на економію коштів: "Якщо ми говоримо про Старомартинівську школу, яка повністю фінансується з місцевого бюджету, і на витрати якої йде 1 мільйон 375 тисяч, — це вже є економія місцевого бюджету".

Не зважаючи на вимоги педагогічного та батьківського колективів, рішенням сесії навчальні заклади Буршинської територіальнї громади таки підлягатимуть реорганізації.

На початок