Франківець Володимир Рожнов вже понад 25 років займається керамікою. Зараз він викладає у своїй школі кераміки та передає свої знання дітям, пише Суспільне Карпати.
Володимир навчався на факультеті іноземних мов, але вирішив прсвятити себе все ж кераміці.
"Для мене кераміка – це цілий світ. Воно не звучить ніби так пафосно, бо коли ліплю, то з’являється величезна кількість образів, і вони відображаються в якійсь віртуальній частині у нашому світі", - каже кераміст.
Створювати свої вироби чоловік починає зі звичайної кульки глини. Для роботи він використовує п'ять її видів.
"Я коли простукую глину, то слухаю, наскільки вона однорідна зараз є, наскільки вона розм’якла. Якщо я чую, що вона приймає всюди однаково удар, тоді вона, по суті, готова", - зазначає Володимир Рожнов.
У глині кераміст робить отвір та створює потрібну форму для виробу. Посуд, до прикаду, Володимир Рожнов не робить ідеальним. Усім посудом, який виготовляє, можна користуватися у побуті.
Потім майстер декорує виріб. Опісля - сушить та випалює. Засушений посуд кераміст покриває олією та воском, щоб закрити пори глини. Потім розфарбовує посудину.
Одна із найбільших робіт - "Країна чудес". Казкове місто Володимир створив з дружиною та дочкою. Над нею родина працювала півтора року. При створенні цієї роботи надихалися історією про Алісу.
Читайте також: Виставку кераміки "Країна чудес" відкрили в Івано-Франківську
"Я б хотів через цю роботу донести, що в нас є внутрішній світ, і він має бути якоюсь мірою реалізований, висвітлений", - зауважив кераміст.
У 2017-му році Володимир Рожнов відкрив школу кераміки. Ліплення з глини є також частиною реабілітації для учасників бойових дій.
Читайте також
- "Покутська кераміка" - захоплення, яке перетворилося на родинний бізнес
- В ногу з часом: гончар Сергій Дутка створює сучасну косівську кераміку
- Косівська мальована кераміка увійшла до репрезентативного списку ЮНЕСКО.
- Мисткині, ініціаторці внесення до списку ЮНЕСКО косівської кераміки Марії Гринюк вручили відзнаку "Заслужений діяч мистецтв України".