Тут - котячий рай: чотирилапі - на дивані, підвіконні, на стелажах та у раковині. Домівку для вуличних котів створили дві іванофранківки - Наталія Попиченко та Дар’я Король. Вони розповіли Суспільному Карпати про своїх улюбленців.
Наталя та Дар’я завжди підбирали та влаштовували на перетримку вуличних котів. Коли ж назбиралося більше 60-ти підопічних і їх ніде було діти, то вирішили – треба діяти. Так виник соціальний бізнес. В одній кімнаті працює магазин, гроші йдуть на ліки, Їжу та стерилізацію. В іншій - пухнасті мешканці.
"Магазин задумали як допомогу, дуже корисна скринька - завдяки цьому погасили борги у клініці. У нас тут великі вікна, і кожен може побачити, куди йдуть гроші, - розповідає волонтерка Дар’я Король. - Дехто має своїх улюбленців, приходить та конкретно комусь купує корм".
Не всі котики мають імена, бо волонтери сподіваються, що їх заберуть, і вже господарі назвуть так як захочуть. Тому живе тут кіт із заправки, саме там знайшли пухнастого красеня. Йому близько трьох місяців, має ніжну вдачу, йде з радістю на руки і чекає на свою сім’ю.
Ще одну кішечку знайшли у поважному віці, навіть зубів немає, тому годують її тільки вологим кормом.
"Ця тигрюся була знайдена моєю подругою дуже худенькою на смітнику, вона просто там шукала їжу. На жаль, таких кошенят беруть рідко, хоча по-різному буває," - розповідає Наталя.
До речі, заради волонтерства вона звільнилася з роботи, до цього 6 років працювала адміністратором у салоні краси. Дар’я теж за фахом юристка, але любов до котів переважила.
Приходять сюди волонтерити Аліса Кріцак та Ельвіра Никифорук. Спочатку допомагали розписувати стіни, розповідали про котиків у соцмережах. І зізнаються, що інколи кіт сам обирає господаря.
"Наша Дикуха, Дикуся, боялася всіх, втікала під диван, тому її так і назвали. Я з нею розмовляла, розказувала щось, і до мене вона пішла - згадує Ельвіра Никифорук. - У нас зараз троє котів: Принц, Граф він же Графіт та Дикуся."
Організатори будиночку для котів застерігають, що це неігрова кімната, бо тварини тут часто-густо хворі або покинуті кимось, стресують від великої кількості людей.
"Коли ми відкрилися, багато людей почало здавати своїх котів з усієї області, нестерилізованих. Але ви таким чином відбираєте шанс у вуличних котів знайти дім. Тому маєте брати відповідальність за своїх котів самі!" - каже волонтерка Наталія Попиченко.
З початку своєї роботи уже прилаштували сотні підопічних, і сподіваються, що усі котики з Бельведерської зможуть знайти люблячу та турботливу сім’ю.
Авторка: Ірина Каразуб