22-23 травня в Яремчі, що на Івано-Франківщині, провели 11 чемпіонат України з екстреної медичної допомоги "Карпатське медичне ралі — 2025". Участь у турнірі взяли 26 команд з усієї України, а також з Польщі та Литви. Упродовж двох днів вони виконували 11 конкурсних завдань на сімох локаціях.
У симуляційних сценаріях для команд врахували новий воєнний досвід України — масові травми, ураження вибухівкою та хімічною зброєю. Для реалістичності застосовували професійний грим і медичні муляжі, повідомила кореспондентка Суспільного.
Медики з Чернівців відпрацьовували сценарій приїзду першої медичної бригади на місце надзвичайної ситуації із жертвами.
"Буде оцінюватися координація цієї бригади, її роль у комунікації з іншими екстреними службами: з ДСНС, поліцією. Наскільки вона зможе справитися із ситуацією, допоки не приїхало підсилення. Як вона налаштує комунікацію із диспетчерською, чи буде комунікація з лікарнями, куди відправляти цих пацієнтів, і якої вони складності. Чи треба підсилення і скільки. Основна мета — зрозуміти роботу першої команди на місці інциденту з масовими жертвами", — пояснює одне з конкурсних завдань головна суддя чемпіонату Галина Цимбалюк.

На сусідній локації друга медична бригада працювала в зоні з критично важкими пацієнтами.
"Основна мета — визначити пріоритетність, хто є найважчим. Як визначити маршрут цього пацієнта. В Яремчі є лікарня, яка не має жодного пакета. І зокрема для надання допомоги пацієнтам при такій надзвичайній ситуації з масовими жертвами. Найближча лікарня — Надвірна, 15 кілометрів, і наступна — це Івано-Франківськ, 60 чи 70 кілометрів", — говорить Галина Цимбалюк.

За її словами, завдання для медиків екстреної допомоги упродовж 10 років змінилися.
"Якщо порівняти їх п'ять років тому, я вже не кажу 10, і сьогодні, то це — зовсім різний рівень чемпіонату. Засоби, які використовують, автомобілі й обладнання їхнє взагалі не порівняти", — каже головна суддя чемпіонату.
На турнірі вдруге використовували високотехнологічні манекени. Зі слів Галини Цимбалюк, один в середньому коштує від шести до семи мільйонів гривень.

Загалом участь у змаганнях взяли 26 команд з усієї України, серед них — команда з Івано-Франківська. Медики готувалися до змагань приблизно три місяці.
"Це — інтеграція з усіма командами України, великий масштабний проєкт, спілкування, обмін досвідом. Це — відпрацювання власних навичок, відпрацювання роботи в команді. Це так само — комунікація в бригаді", — каже учасниця змагань Анна Родіна.

Окрім цього, змагалися й дві команди з Польщі та Литви.
"Ми також хотіли показати, що вас дуже підтримуємо. Будемо завжди з вами. Дуже хочемо набратися досвіду, і так само поділитися ним із вами. Провести час із користю", — розповідає учасниця змагань з Литви Вільме Чапон.

Зі слів співорганізатора змагань, директора Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Мінохорони здоров’я Віталія Крилюка, головний приз змагань — автомобіль швидкої допомоги. Його отримає команда-переможець.
"Ми завжди підлаштовуємо змагання під ті виклики, які є зараз в Україні. Цього року зосередилися на роботі з масовими випадками. В Україні у 2024 було майже 500, тому ми на цьому наголошуємо. Була також традиційно серцево-легенева реанімація, надання допомоги дітям, травмованим. Екстрена медична служба зараз здійснює надзвичайно багато міжгоспітальних перевезень критичних пацієнтів на тривалі дистанції. Це — досить новий напрям", — каже співорганізатор замагань Віталій Крилюк.

Переможцем 11 чемпіонату України з екстреної медичної допомоги "Карпатське медичне ралі — 2025" стала команда з Харкова. Медики з Вінниці та Одещини посіли 2 й 3 місце відповідно.
Під час змагань оголосили благодійний збір. Учасники підготували 52 лоти для аукціону. Зібрані гроші перерахують медичному спецпідрозділу ГУР.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube